Netflix’te Bulunan En İyi 10 Film

0
27
The Netflix logo is seen on a computer in this photo illustration in Washington, DC, on July 10, 2019. (Photo by Alastair Pike / AFP) (Photo credit should read ALASTAIR PIKE/AFP via Getty Images)

Merhaba değerli Teknobilimadamı okuyucuları, bugünkü yazımızda Netflix’te bulunan Imdb sitesinde en yüksek puana sahip filmleri en yüksekten alçağa doğru sıralayacağız. Bildiğiniz üzere Netflix 3 farklı üyelik sistemine sahip, ve online olarak dizi, film izleyebildiğimiz bir platform. Günümüzde binlerce içerik barındıran Netflix’te çocuğunuz için çizgi filmlerden, gündem olan en son çıkmış dizilere ya da ailenizle birlikte izleyebileceğiniz filmlere kadar her şeyi bulabiliyorsunuz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu konuyu ele aldık.

Şu anda neredeyse internete bağlanabildiğiniz her cihazdan izleyebildiğiniz Netflix’e tam erişimi olan platformlar kısaca şöyle; Bilgisayar, Telefon, Smart özelliği olan TVler, Xbox oyun konsolu, Playstation oyun konsolu ve tabletler.

İlginizi Çekebilir : Netflix’te İzleyebileceğiniz 2 Film Serisi

Peki Netflix’te bu kadar içerik varken, yüzlerce film varken arasından hangisini izlemeli? Dünyanın en büyük sinema yapımları inceleme ve değerlendirme sitesi olan Imdb’ye göre Netflix’te bulunan en iyi filmleri derlediğim listeme gelin göz atalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İMECE 2021 Yer Gözlem Uydusu Seneye Fırlatılacak
netflixte-bulunan-en-iyi-filmler

Netflix’te Bulunan En İyi Filmler:

1. Batman Kara Şövalye (2008):

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı büyük Batman serisinin ikinci filmi olan Kara Şövalye sahip olduğu 9.0 puanla listemizin tepesinde bulunuyor. Bu puanın en büyük sebeplerinden birisi de Heath Ledger’ın adeta ustalaştığı Joker rolü.

Batman Kara Şövalye

2. Ucuz Roman (1994):

Yönetmenliğini Quantin Tarantino’nun yaptığı 1994 yapımı bu film benim listedeki favorim. Kendine has bir teması olan film Imdb üzerinde aldığı 8.9’luk puan ile listemizin de ikinci sırasında yer alıyor.

Ucuz Roman

3. Schindler’ın Listesi (1993):

Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı 1993 yapımı bu film İkinci Dünya Savaşı zamanında Alman-Polonya ilişkilerini konu alarak işliyor. Imdb’de 8.9 gibi büyük bir puana sahip film listemizin tepesinde bulunuyor.

Schindler’ın Listesi

4. Forrest Gump (1994):

Yönetmenliğini Robert Zemeckis’in yaptığı 1994 filmin amacı ve teması size pes etmemeyi öğretmek desek yanlış olmaz. Imdb’de 8.8 gibi ciddi bir puana sahip olan bu baş yapıt listemizde 4. sırada yer alıyor.

Forrest Gump

5. Matrix (1999) :

Yönetmenliğini Lana Wachowski ve Lilly Wachowski yani Wachowski kardeşlerin yaptığı 1999 yapımı efsane film. Imdb’de aldığı 8.7’lik puanla Matrix listemizin 5. sırasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google'den Home Office Çalışanlarına 1000 Dolarlık Destek
Matrix

6. Yedi (1995):

Yönetmenliğini David Fincher’ın yaptığı 1995 yapımı filmin ana teması Hrıstiyanlık dininin yedi büyük günahını işlenen farklı suçlarla ve cinayetlerle anlatıyor. 8.6’lık puanıyla listemizde 6. sırayı alıyor.

Yedi

7. Tanrı Kent (2002):

Yönetmenlik koltuğunda Fernando Meirelles’in oturduğu 2002 yapımı film, Brezilya’nın varoş mahallelerinde yaşanan hayatı ve çete savaşlarını konu alıyor. Imdb’de 8.6’lık puana sahip film listemizde 7. sırada yer alıyor.

Tanrı Kent

8. Avengers Infinity War (2018):

Yönetmenlik koltuğunda Anthony Russo ve Joe Russo’nun oturduğu 2018 yapımı Marvel evreninin en çok hasılat yapan bu filmi Marvel evrenine dair detaylı fikriniz yoksa anlamanız biraz güç. Imdb’de aldığı 8.5’lik puanla Infinity War listemizde 8. sırada yer alıyor.

Avengers Infinity War

9. Piyanist (2002):

Yönetmenliğini Roman Polanski’nin yaptığı 2002 yapımı film İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonyalılar’ın maruz kaldığı soykırımı konu alıyor. Imdb’de 8.5’lik puanıyla film listemizde 9. sırada yer alıyor.

Piyanist

10. Kıyamet (1979):

Yönetmenliğini Francis Ford Coppola’nın yaptığı film 1979’da çıkışını gerçekleştirdi. Yukarıda listelediğimiz filmlere göre daha eski bir film olsa da kalitesinden şüphe duymak imkansız. Film, Imdb’de aldığı 8.4’lük puanla listemizin son sırasında yer alıyor.

Kıyamet