Samsung’un Metaverse trendine katılmak için başka bir VR kulaklığı yaptığı söyleniyor

0
metaverse vr kulaklık
vr kulaklık

Samsung, sanal gerçeklik platformunu benimseyen ve birçok insan için erişilebilir kılmak için uygun fiyatlı bir ürün geliştiren ilk şirketlerden biriydi. Samsung sonunda, hype’ını karşılayamadığı için Gear VR platformundan ayrılmaya karar verdi ve platform Samsung’un istediği hızda büyümedi. Şimdi, Samsung’un yeni bir VR ürünü ile Metaverse’e geri dönüş yapabileceğine dair yeni söylentiler dolaşıyor.

Samsung VR Kulaklık

Birçok analist, Samsung’un Gear VR ve Odyssey platformlarından neden vazgeçtiğini anlamadı, ancak şirketin sonunda VR odaklı yeni bir ürünle geri dönebileceği görülüyor. Samsung Electronics CEO’su Han Jong-hee, şirketin Mobil Dünya Kongresi 2022’de yeni bir sanal gerçeklik kulaklığı üzerinde çalışabileceğini ima etti. Han, “[Metaverse ile ilgili cihazlar] artık kasabanın konuşması, bu yüzden büküldük. trendle başa çıkmak için bir göreve indi. Çok uzun sürmeyecek.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Podcasts, Uygulama İçi Abonelikleri Başlattı
VR
Samsung VR kulaklığı

Han belirli bir ayrıntı vermese de, Samsung’un Metaverse yutturmacasına katılmak istediğini ilk kez duymuyoruz. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un çıkacak kulaklığının işletim sistemi için Exynos yonga seti ve Android kullanabileceğine dair bazı bilgiler paylaşmıştık. Önceki rapor, Samsung’un yaklaşmakta olan kulaklığının geleneksel bir VR kulaklığı olmayacağını iddia ediyor; bunun yerine, hologram teknolojisiyle donatılmışsanız, muhtemelen bir karma gerçeklik deneyimi sağlar.

Ne yazık ki, sahip olduğumuz tüm söylenti ve resmi bilgiler bu kadar ve Samsung’un nihayetinde VR’ye veya yeni Metaverse işine ne zaman geri döneceğini bilmiyoruz, ancak şirketin yeni teknolojiye yaklaşmanın farklı yollarını keşfettiğini görmek kesinlikle ilginç. . Samsung zaten meta veri deposunu benimsiyor ve aynı zamanda Samsung Galaxy S22 serisinin lansmanını sanal bir dünyada canlı yayınladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz