Samsung’un katlanabilir tableti gelecek yıl piyasaya sunulabilir

0
38

Samsung şimdiye kadar yalnızca katlanabilir akıllı telefonlar piyasaya sürdü, ancak şirket bunu değiştirmek istiyor. Bildirildiğine göre şirket, üçlü katlanabilir tasarıma sahip katlanabilir tablet üzerinde çalışıyor.

Samsung’un üçe katlanan bir cihaz üzerinde çalışan raporları ilk kez ortaya çıkmasa da, en sonuncusu böyle bir cihazın en erken 2022’nin 1. çeyreğinde piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

Samsung Katlanabilir Bir Galaxy Tablet Üzerinde Çalışıyor

GizmoChina’dan gelen rapor, Samsung’un üçe katlanan tabletine Galaxy Z Fold Tab adını vereceğini söylüyor. Şu anda 2022’nin 1. çeyreğinde piyasaya sürülecek, ancak ilk söylentiler 2021’de bir lansman önermişti.

Bu üçe katlanır tasarım hakkında hiçbir ayrıntı yok. Samsung’un bu tabletinin katlandığında ne kadar küçülebileceğini ve böyle bir durumda kullanılıp kullanılamayacağını görmek ilginç olacak. Üçe katlanan tasarımın yanı sıra, hibrit S Pen, cihazın bir diğer öne çıkan özelliği olacak. Yeni S Pen’in, Samsung’un Galaxy Note 20 Ultra ve S21 Ultra ile sunduğu mevcut S Pen’e göre radikal bir yükseltme olması bekleniyor. Ancak masaya getireceği iyileştirmeler henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iMac Pro satıştan kaldırıldı!
katlanabilir tablet
Samsung katlanabilir tablet

Rapor ayrıca, Samsung’un Galaxy Z Fold Tab’ta daha iyi bir UTG (Ultra-Thin Glass) kullanacağını belirtiyor. Daha kalın ve güçlendirilmiş olacak, böylece daha iyi düşme ve çizilme direnci sunacaktır.

Samsung, Bu Yıl Daha Sonra Katlanabilir Tabletini Önizleyebilir

Samsung, 2022 yılının ilk çeyreğine kadar Galaxy Z Fold Tab’ı piyasaya sürmeyebilirken, bu yıl daha sonra Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 lansman etkinliğinde ürünü tanıtabilir. Samsung’un 2021 katlanabilir cihaz serisini Ağustos ayı başlarında duyurması bekleniyor. Şirket,  çip kıtlığı nedeniyle bu yıl yeni Galaxy Note cihazının olmayacağını zaten doğruladı.

Şimdiye kadar, sadece katlanabilir akıllı telefonların pazara girdiğini gördük, bazıları açıldığında kompakt tabletlere dönüştü. Bu nedenle, katlanabilir bir tabletin gerçek dünyada nasıl çalıştığını ve geleneksel tabletlere göre herhangi bir fayda sağlayıp sağlamadığını görmek ilginç olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz