Sanal Numara Nedir?

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Sanal numara, mevcut bir sabit hat, cep telefonu veya internete bağlı başka bir cihaz üzerinden yönlendirilen bir numaradır. İnternet protokolü üzerinden ses (VoIP) hizmetlerinin aksine, sanal bir numara mevcut telefon hizmetinizin yerini almaz. Bunun yerine, yeni veya yerleşik bir iş telefon numarasını kullanarak cevaplamak veya arama yapmak için bir veya daha fazla cihaz kullanabilirsiniz. Çoğu sanal numara sistemi, sanal resepsiyonist ve sesli posta gibi popüler özelliklerle birlikte gelir.

Sanal Numara Nasıl Çalışır?

İkincil numara olarak da adlandırılan sanal bir telefon numarası, aramaları internete bağlı bir cihaza yönlendirerek çalışır. Geleneksel sabit hatlar bakır telli telefon ağı kullanırken ve cep telefonları baz istasyonlarına bağlıyken, sanal bir telefon hizmeti aramaları internet üzerinden gönderir. Bu esnek işlevsellik, farklı cihazları arama kabul etmek ve yapmak veya kısa mesaj göndermek için yapılandırabileceğiniz anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Multinet Nakite Çevirme
Sanal Numara
Sanal Numara

Sanal bir numara ile geleneksel telefon hizmetlerinde bulunan aynı özelliklerin ve net aramaların yanı sıra aşağıdakiler gibi çok daha fazlasının keyfini çıkaracaksınız;

  • Ücretsiz, özel veya yerel telefon numaraları
  • Otomatik görevli
  • Özel selamlar
  • Eşzamanlı çağrı yönetimi
  • Sesli mesaj
  • Ayrıntılı arama raporları
  • Çağrı transferleri ve yönlendirme

Sanal bir telefon numarası, cihazları ve konumları değiştirme esnekliğine sahip, yetenekli bir telefon sistemine ihtiyaç duyan küçük işletme sahipleri için işe yarar. Çoğu sağlayıcı, düşük maliyetli planlar ve hızlı kurulum sunar, böylece hizmeti dakikalar içinde kurabilir ve müşterilerinizle bağlantı kurmaya başlayabilirsiniz. Sanal telefon numaraları, özel bir iş telefon numarası almanın en erişilebilir yollarından biridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz