Samsung, TV oyun merkezine Google Stadia ve Nvidia GeForce Now’ı ekliyor

0
samsung tv
samsung tv

CES 2022’de yeni akıllı TV’lerini tanıtmanın yanı sıra Samsung, TV’lerine yeni bir Oyun Merkezi’nin geleceğini de duyurdu. Yeni Oyun Merkezi, Samsung’un kendi Tizen işletim sistemi üzerine kurulmuştur ve kullanıcıların Samsung Smart TV’lerinde bulut oyunlarını keşfetmelerini kolaylaştıracaktır. Hangi bulut akış hizmetini kullanırsanız kullanın, Google Stadia, NVIDIA GeForce NOW veya Utomik, Samsung Gaming Hub sorunsuz bir oyun deneyimi sağlayacaktır. Şirket, Microsoft’un Xbox Cloud Gaming olduğunu varsaydığımız yakında daha fazla oyun akışı hizmeti için destek ekleyeceğini söylüyor.

Samsung, Gaming Hub’ın oyun ekosistemini desteklemek ve deneyimi daha iyi hale getirmek için tasarlandığını söylüyor. Kullanıcıların bulut oyun hizmetleri arasında sorunsuz bir şekilde hıçkırık olmadan geçiş yapmasına olanak tanır. Şirket, bulut oyun hizmetleri sunmak için Utomik ile ortaklık kurdu. Ancak, yalnızca bulut oyun hizmetleri için değil. Samsung, PlayStation 5 veya Xbox Series X|S gibi HDMI bağlantılı video oyun konsollarınızın da bunun bir parçası olacağını söylüyor. Oyun konsolu simgeleri Oyun Merkezinde görünecektir. Bulut oyunları için herhangi bir PS veya Xbox oyun kumandanızı akıllı TV ile eşleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bedava Netflix hesapları ve şifreleri [GÜNCEL LİSTE]

Samsung

Şu anda, Samsung’un oyun platformunda hangi kalitede bulut akışının mevcut olacağı bilinmiyor. Şirket Oyun Hub sunacak söylüyor olsa da “görüntü kalitesi için akıllı teknoloji ile son oyunu streaming teknoloji” yaptığı açıklamada Verge, şirket olduğunu söyledi “en iyi seviyelerini ait getirmek için ortakları ile çalışıyoruz platformumuza hizmet” ancak, tam akış kalitesini belirtemedi.

Samsung, Gaming Hub’ın akıllı TV’lere bulut oyunu getirmenin yanı sıra, kullanıcıların yerleşik YouTube oyun seçeneğini kullanarak diğer oyuncularla bağlantı kurmasına da izin vereceğini söylüyor. Kullanıcılar en sevdikleri yayıncıları doğrudan Hub’dan takip edebilecek. Şirket, Hub’ın kullanıcıların tıklamalarla yeni oyunlar keşfetmesine, aramasına ve satın almasına da izin vereceğini söylüyor.

Yine de Gaming Hub ile ilgili tek hayal kırıklığı, 2021’de veya öncesinde duyurulan hiçbir Samsung TV’de kullanılamayacak olmasıdır. Şirket, Gaming Hub’ın bu yıl içinde yalnızca “belirli” 2022 Smart TV modellerinde kullanılabileceğini söylüyor. Desteklenen TV’lerde yeni bir Oyun Merkezi seçeneği görünür. Bu, Samsung’a göre Oyun, Medya ve Yaşam Tarzı kategorilerindeki ana gezinme menüsünde mevcut olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz