Sanal Ofis Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
sanal ofis
sanal ofis

Sanal ofis, günümüzde en çok tercih edilen ofis tiplerinden birisidir. Gerek düşük maliyeti gerekse de firmalara sunduğu esneklik sebebiyle global ölçekteki firmalardan kobilere kadar oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Sanal ofis hizmetlerinin kalitesi, sağlayıcıların deneyimi ve vizyonuyla doğrudan orantılıdır.

Bazı sağlayıcılar sanal ofis hizmetinde sizlere yalnızca yasal bir adres sunarken, bazı sağlayıcılar ise yasal adresin yanı sıra pek çok olanağa sahiptir. Bu sebepten, bir sanal ofis hizmetini tercih etmeden önce mutlaka teklifleri incelemeli ve sağlayıcınızdan emin olmalısınız. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek sanal ofis seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sanal Ofis Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal ofis seçiminde en önemli husus kuşkusuz sağlayıcınızın kim olduğu ve nasıl bir hizmet sunduğudur. Tüm bu hususları şu şekilde başlıklara bölmek mümkündür:

1 – Hizmet Sağlayıcınızın Tecrübesi ve Güvenilirliği

Sanal ofis çözümleri son zamanların yükselen trendi olduğundan, tecrübeli ya da tecrübesiz pek çok firma bu alanda faaliyet gösteriyor. Tecrübeli ve güvenilir sağlayıcılar, sanal ofis hizmetleriyle firmalarınızın adeta değerini artırırken; diğerleri ise firmanızın zarar görmesine dahi sebep olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram.com Hesap Dondurma

Tam olarak bu sebepten, bir sanal ofis hizmeti satın almadan önce mutlaka hizmet sağlayıcınızın ne kadar zamandır sektörde aktif olduğunu incelemeli ve ayrıca mutlaka referanslarına göz atmalısınız.

2 – Ofisin Konumu

Bir sanal ofis hizmeti satın aldığınızda her ne kadar fiziksel olarak içerisinde çalışabileceğiniz bir ofise sahip olmasanız da ofisinizin konumu halen önemlidir. Yaşadığınız şehrin en nezih lokasyonlarında konumlanan firmalar, hiç şüphesiz kullanıcıları yalnızca adresleriyle dahi etkileyecektir. Ofis adresi, ilk izlenim için oldukça önemlidir.

3 – Sağlayıcı Vizyonu

Bu başlık her ne kadar diğer başlıklar kadar doğrudan ölçülmesi zor bir kriter olsa da sanal ofis hizmetinin sunan sağlayıcının vizyonu da aldığınız hizmet kalitesini etkileyecek hususlardandır. Köklü, ileriye yönelik planları olan ve hizmetine önem veren sağlayıcılar, yalnızca sizlere sundukları ofis hizmetleriyle sınırlı kalmazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Durumu Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Onarılır?

Yan haklar, sosyal etkinlikler ve daha pek çok etkinlik bu sağlayıcılar tarafından düzenlenebilir. Sanal ofis hizmeti satın aldığınızda her ne kadar yalnızca yasal bir adres satın alıyor olsanız da şayet vizyoner bir hizmet sağlayıcısına sahipseniz, bunlara ek olarak pek çok etkinlik ve servise erişebilirsiniz.

4 – Ek Servisler ve Hizmetler

Sanal ofis hizmetinizin kalitesini doğrudan ekleyen bir diğer husus ise sağlayıcınızın satın aldığınız hizmete ek olarak sizlere sağladığı servislerdir. Sanal ofisiniz yasal bir adres olarak muamele göreceğinden ancak fiziksel olarak sürekli o adreste bulunmanız da mümkün olmadığından; firmanız adına gelecek kargo ve resmi yazışmaları temsil alacak resepsiyonistlere sahip olmanız bir hayli önemlidir. Buna ek olarak toplantı odalarına, ortak çalışma alanlarına ve sosyal alanlara erişim de sizler açısından bir hayli önemli olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz