Samsung, kredi ve banka kartları için parmak izi güvenlik çipini tanıttı

0
samsung güvenlik çipi
samsung kredi kart güvenlik çipi

Samsung bugün, parmak izi sensörü aracılığıyla biyometrik bilgileri okuyabilen, endüstrinin ilk hepsi bir arada güvenlik yongası çözümünü tanıttı. Kredi, banka kartı ve potansiyel olarak Mastercard olabilen kart, müşterilerin yerleşik güvenli bir işlemciye sahip mağazalarda satın alma işlemlerini doğrulamasını sağlar.

Ödeme kartlarına parmak izi sensörleri yerleştirme fikri yeni değil, ancak hiçbir şirket hepsini tek bir çözümde bir kerede yapmadı. Samsung’un yeni güvenlik çipi, kartın içine yerleştirilmiştir ve biyometrik ödeme kartlarının alışveriş yaparken daha hızlı ve daha güvenli bir etkileşim kurmasını sağlar. Temassız, özellikle son iki yılda zaten harika bir çözüm sundu, ancak insanlar teknik olarak sadece kayıp bir kartı alıp temassız ödeme yapabildiğinden güvenlik her zaman bir sorun oldu.

parmak izi

Samsung, yeni teknolojinin bir PIN numarasını girme ve hatta hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırdığını ve kayıp veya çalıntı kartlarla yapılan dolandırıcılık işlemlerini önlediğini söylüyor. Yeni yöntem, tezgahta güvenli ve güvenli bir ödeme yapmak için yalnızca kişinin parmak izi imzasına ihtiyaç duyacak ve kişiyi tanımlayacak ve doğrulayacaktır. Kartın birincil amacı güvenli satın alımlar sağlamak olsa da, kişilerin öğrenci veya çalışan kimliği, üyelik veya bina erişimi sağlamasına izin vermek için de kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz