Samsung, Galaxy Telefonlar İçin Sanal RAM Özelliğini Başlattı

0
samsung galaxy telefon sanal ram özelliği
samsung galaxy telefon sanal ram özelliği

Samsung, Galaxy hattı telefonlarının RAM belleğini ücretsiz olarak artırmanın bir yolunu buldu. Yalnızca Hindistan’da piyasaya sürülen RAM Plus işlevi, yakın zamanda Galaxy A52s 5G için bir güncellemede kullanıma sunuldu.

Özellikle yeni özellik, telefona 4 GB sanal bellek ekliyor. “A528BXXU1AUH9” bellenimi, cihazın ve kameraların kararlılığına da iyileştirmeler getirdi. RAM Plus konsepti, mobil cihazlar için tamamen yeni değil. Bu özellik, Android’de ve hemen hemen tüm diğer işletim sistemlerinde bulunan bellek sayfalamanın geliştirilmiş bir sürümüdür.

İşlevin avantajlarından biri, akıllı telefonların etkinlikleri daha akıcı bir şekilde gerçekleştirmesi için ekstra bellek sağlamasıdır. Meli Samsung daha Galaxy cihazlar için bu seçeneği almak, bu cihazların yaşam döngüsünü arttırabilir. RAM Plus’ın bir diğer ilginç noktası da dahili depolama alanını sanal bellek olarak kullanabilme imkanı. Yenilik, güncellemeden hayatta kalabilecek markalı cihazların performansını artırmaya yardımcı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   5G Nedir

RAM

Trendleri Takip Etmek

Sanal RAM genişletme, birçok üretici tarafından benimsenen bir özelliktir. Çinli şirketler Xiaomi ve Realme, bu işlevi destekleyen cihazlarının bir listesini açıkladı. Oppo ve Vivo gibi diğer markalar da benzer seçenekleri kullanıcılara sunmak için çalıştıklarını duyurdu. Bu nedenle, işlev yakında mobil cihazlarda bir trend haline gelmelidir.

Samsung söz konusu olduğunda, işlev Hindistan’da satılan Galaxy A52’lerle sınırlı kalıyor. Şimdiye kadar şirket, diğer cihazların RAM Plus işlevini ne zaman alacağını açıklamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz