Samsung, 4K Kayıt İçin Tasarlanan Hafıza Kartlarını Piyasaya Sürüyor

0
samsung 4k hafıza kartları
samsung 4k hafıza kartları

Çıkarılabilir fiziksel depolama, özellikle farklı cihazların donanımlarının giderek daha kapsamlı hale geldiği düşünülürse, biraz geride kalmış olabilir. Cihazın dahili gigabaytlarını genişletmek için özel bir tepsiye sahip Android telefonlarda hala mevcut olan SD kartlardan bahsediyoruz. Ancak bu kapasiteye sahip olanlar sadece bunlar değil ve kartın hedefi ne olursa olsun, Samsung yeni SD kartlarına 128 mb/s okuma sunuyor.

Samsung’un Yeni Kartları Sorunsuz Bir 4K Film Yazacak

Bir sabit diskin yazma ve okuma hızı, kullanıcılar için çok önemli bir özellik olmayabilir, ancak gerçekte çok fazla. Etkin bir şekilde düzenlemek için bir dosyanın okunabilmesi, oluşturulabilmesi veya bir cihazın bir tarafından diğerine taşınabilmesi kapasitesidir. Etkili derken sadece hızı değil, buna kaliteli bakımın da eşlik ettiğini kastediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zuckerberg, Apple'ın kendi VR başlığını tanıtmadan önce Meta Quest 3 VR başlığını tanıttı

Samsung

Sabit diskler zaten bu amaçla tasarlandı ve özellikle de artık çok ihtiyaç duyulan cep telefonları. Bu yüzden uyumlu bir SD belleğe sahip olmanız gerekiyor ve Samsung, yeni EVO ve Pro Plus serisi ile çözüm sunuyor. Her ikisi de size en uygun olanı seçmeniz için değişken bir alana sahip olacak, ancak hepsinin ortak bir özelliği, harika yazma hızları olacak.

Koreli firma, 120MB/s’ye varan yazma hızlarına ve 160MB/s’ye varan okuma hızlarına sahip olduklarını söylüyor. Size pek bir şey söylemeyebilir, ancak bu kategorideki 4K içeriği doğrudan bir karta kaydetmek için önerilir. Bu nedenle, ister bir akıllı telefonda ister bir SLR fotoğraf makinesinde olsun, bir sahneyi bu kadar yüksek kalitede kaydetmeniz gerektiğinde kartın veri akışına doymaması için bu hız en uygun olacaktır. 10 saniye içinde bu aksesuarın, onu taşıyan cihazın ihtiyaçlarını karşılamak için fazlasıyla yeterli olan bir gigabayt yazacağını unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz