TCL, katlanabilir telefon projesini iptal etti!

0
tcl katlanabilir telefon
tcl katlanabilir telefon

TCL, Project Chicago adlı katlanabilir telefon projesinin iptal edildiğini duyurdu. Bunun nedenleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

TCL, Project Chicago adını verdiği projeyle katlanabilir telefon pazarına bir cihaz çıkarmayı planlıyordu. Özellikle son dönemde ortaya koyduğu prototipler beklentiler yarattı. Ancak şirketin bu yolda devam eden süreci bazı sorunlar nedeniyle iyi sonuçlanmadı.

TCL’nin piyasadan çekilme sebebinin Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3’ün piyasaya sürülmesi olduğu iddialar arasında yer alıyor. Bunun sebeplerinden birinin de şirketin bir açıklama yapamaması olduğu düşünülüyor.

TCL, Katlanabilir Bir Telefon İçin Henüz Doğru Zaman Olmadığına İnanıyor

TCL Pazarlama Direktörü Stefan Strait, “Birisi 800 dolar harcayabiliyorsa, 1.000 dolar harcayabilir” dedi. Kullanıcılar muhtemelen yıllardır tanıdıkları ve güvendikleri markaya gidecekler.” konuşmalarını yaptı.

TCL ayrıca chip sıkıntısı nedeniyle Project Chicago adlı bir katlanabilir telefon projesi için zamanın doğru olmadığını belirtti. Bu özel kararın Samsung’un Unpacked etkinliğinden çok önce alındığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Peugeot 3008 indirimli fiyatlar yeni listeye yansıdı!

TCL

CNET, Şirketten Bir Prototip Birimi Almıştı

CNET kısa süre önce şirketten bir prototip birimi satın aldı. Bu da cihazın üretime hazır hale gelmek üzere olduğunu gösteriyordu. Strait, TCL’nin en azından önümüzdeki 12-18 ay içinde katlanabilir bir telefon çıkarmayacağını doğruladı. Ancak burada bir noktaya değindi. Şirketin Project Chicago isimli projesi denilince akla yeni bir cihaz tasarımı sunacak.

TCL, tüm bu katlanabilir telefon duyurularının üzerine 5G cihazlarını farklı kategori ve fiyat aralıklarında tüketicilere sunmayı planladığını duyurdu. Herkes için 5G girişiminde rol oynamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

TCL Gelecekte Katlanabilir Telefonlarını Piyasaya Sürecek Mi?

TCL, Project Chicago adını verdiği katlanabilir telefon için hala bir gelecek olduğuna inanıyor. Başarısızlık olarak görmüyor. Ancak kitlelerin henüz şirketten böyle bir girişim beklemediğini vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tecno Spark 10 4G: Üst düzey özelliklere sahip çift kameralı bir akıllı telefon

TCL’nin katlanabilir telefon pazarıyla ilgili açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz