Samsung Galaxy S23 Serisi, 2023’te iPhone Benzeri Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir

0
Samsung Galaxy S23 Serisi, 2023'te iPhone Benzeri Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir
Samsung Galaxy S23 Serisi, 2023'te iPhone Benzeri Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir

Apple, bu yıl iPhone’u ile uydu bağlantısını tanıttı ve görünüşe göre Samsung muhtemelen listede ilk sırada yer alacak ve bu özelliği bir sonraki amiral gemisi telefonunda sunabilir. Uydu bağlantısı, hücre ağlarının ulaşamadığı açık bir alanda çalışır. Samsung, teknoloji üzerinde birkaç yıldır çalıştığını iddia ediyor ve 2023’te, yeni Galaxy S23 serisi Şubat ayı civarında resmi selamını verdiğinde yolculuğu hakkında daha fazla ayrıntı alabiliriz.

Daha önceki raporlar, Apple’ın aksine Samsung’un bu özelliği güçlendirmek için Elon Musk’ın Starlink uydu hizmetine güvenebileceğini öne sürüyordu. Ama şimdi The Elec , Güney Koreli devin teknoloji için Iridium’a güvenebileceğini söylüyor. Samsung ayrıca, iPhone 14 serisinin sağladığının ötesine geçerek uydu bağlantısının kullanım alanını genişletmeyi planlıyor. Veri bant genişliği ve ağ çok ağır olmadığında elde edilebilecek olan yüzlerce kbps’de düşük bitli mesajlar ve görüntüler gönderebilecek kadar yetenekli olacak teknolojiyi oluşturmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir
Samsung Galaxy S23 Serisi, iPhone Benzeri Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir
Samsung Galaxy S23 Serisi, iPhone Benzeri Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir

Ancak daha büyük soru, Samsung’un bu özelliği tüm Galaxy S23 modellerinde de sunup sunmayacağı veya üst düzey Galaxy S23 Ultra modeline özel olarak mı tutacağıdır. Her iki durumda da, Apple’ın bu özelliği duyurması, sektörü harekete geçirdi, Huawei ve Samsung gibi şirketler şimdi mücadeleye giriyor ve Google’ın da gelecek yıl söylentilere göre Pixel 8 serisi ile saflara katılması bekleniyor. Samsung Galaxy S23 serisinin gücünü tamamen yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alması bekleniyor. Şirket, Exynos varyantlarını birkaç pazarda sunacak. Ayrıca 200 megapiksellik bir arka kamera kullanması ve cihazların tasarımını endüstri standartlarını karşılayacak şekilde ayarlaması bekleniyor. Samsung ayrıca vanilya Galaxy S23 modeli ve daha yüksek varyantları için çeşitli özelliklere sahip olmaya başlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz