Snapchat PC Kullanıcıları İçin Microsoft Store’a Geliyor

0
Snapchat PC Kullanıcıları İçin Microsoft Store'a Geliyor
Snapchat PC Kullanıcıları İçin Microsoft Store'a Geliyor

Snapchat bunca yıldan sonra beklenmedik bir ortama geliyor. Platform artık Windows PC’lerde çalışan uygulamaları koruyan Microsoft Store aracılığıyla PC’lerde kullanılabilir. Snapchat, mobil cihazlardaki uygulamasıyla biliniyor ve Snapchat’in artık daha büyük ekranlara geldiğini görmek merak uyandırıyor.

İlginç bir şekilde, Microsoft Store’daki Snapchat uygulaması Aşamalı bir Web Uygulamasıdır, yani uygulamayı açmak için bir web tarayıcısına ihtiyacınız vardır. Bu, bir Windows 10 veya Windows 11 PC’de mevcut olduğundan, Microsoft Edge tarayıcısı aracılığıyla Snapchat PWA’ya erişebileceksiniz.

Snapchat PC İçin Microsoft Store'a Geliyor
Snapchat PC İçin Microsoft Store’a Geliyor

Microsoft Mağazasında Snapchat’i arayabilir ve uygulamanın ayrıntılarını alabilirsiniz. Mağaza listesi, Snapchat’in 8 Kasım’da piyasaya sürüldüğünü ve şimdilik yalnızca İngilizce’yi desteklediğini gösteriyor. Uygulama, geliştiricilerin web sürümünde uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan PWA yapısı sayesinde 1,4 MB boyutundadır. Gizlilik koşullarına gelince, Snapchat internet bağlantınıza Microsoft Store uygulama detaylarına göre erişebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Popüler görüntülü sohbet platformu Omegle, 14 yıl sonra kapanıyor

Arayüz, WhatsApp ve hatta Instagram’da gördüğümüz diğer web uygulamalarına benziyor. Kullanıcılara kamera aracılığıyla sohbet etme, arama yapma (hatta video) ve fotoğrafları tıklama seçeneği veriyor gibi görünüyor. Uygulama mağazası listesi, Microsoft hesabınızda oturum açtığınız sürece PWA sürümünü en fazla 10 Windows cihazına yükleyebileceğinizi söylüyor.

Snapchat, birkaç yıl önce pek ilgi görmediği gibi pazarlara da odaklandı. Platformun birçok ülkede kullanılabilen Snapchat+ adlı ücretli bir sürümü de var. Snapchat Plus, Snapchat’in ücretli bir sürümüdür, ancak kullanıcılar için ek avantajlar sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz