Samsung Galaxy S22 Ultra kamera özellikleri yeni bir sızıntıyla ortaya çıktı

0
Samsung Galaxy S22 ultra kamera özellikleri
Samsung Galaxy S22 ultra kamera özellikleri

2022 başlarındaki amiral gemisi akıllı telefonların sızıntıları şimdiden yüzeye çıkmaya başladı. OnePlus 10 Pro ve Galaxy S21 FE’nin önümüzdeki yılın başlarında duyurulması bekleniyor. Samsung’un Ocak ayında duyurulması beklenen orta sınıf akıllı telefonuna ek olarak, Samsung’un Ocak-Şubat döneminde bir ara amiral gemisi akıllı telefonunun yeni nesli Samsung Galaxy S22’yi de duyuracağı söyleniyor. Akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden önce, Samsung Galaxy S22 Ultra ile ilgili sızıntılar ve söylentiler akmaya başladı.

Bu ayın başlarında, Samsung Galaxy S22 Ultra’nın ilk görüntülerini aldık ve ardından bir takım sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak, Samsung’un bir sonraki amiral gemisinde yer alabilecek kamera dizisi hakkında bilgi sahibi olduk ve ardından S22 serisi içinde gönderileceği bildirilen Exynos 2200 hakkında bilgi sahibi olduk. Hatta duyurulmasından iki ila üç ay önce cihazın gerçek hayattan bazı fotoğraflarını bile aldık. Şimdi, Samsung tipster Ice Universe, Samsung Galaxy S22 Ultra’da bulunabilecek dörtlü kamera modülü hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

Tipster’a göre, Samsung Galaxy S22 Ultra arkada dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bu dörtlü kamera kurulumunda 108MP birincil sensör, 12MP ultra geniş sensör, 10MP telefoto kamera lensi ve 10MP periskop sensörü bulunacak. Daha önce telefoto sensörünün ve periskop sensörünün de megapiksel yükseltmesini görmesi ve 12MP sensörlere yükseltilmesi bekleniyordu. Bununla birlikte, Samsung bilgi sahibi, S22 Ultra’nın aynı 10MP periskop ve telefoto sensörlerini koruyacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix, ABD ve Kanada'da aylık plan fiyatlarını yükseltti

Ice Universe, kameranın megapiksel değerine ek olarak kamera sensörünün diğer detaylarına da ışık tutmuş. Bilgi sahibi, S22 Ultra’nın f/1.8 diyafram, 1/1.33 inç odak uzaklığı, 0.8μm ve 85 derecelik Görüş Alanı (FoV) olacak 108MP ISOCELL HM3 sensörünün geliştirilmiş bir versiyonuna sahip olacağını iddia ediyor. Sızıntı yapan kişi ayrıca telefoto ve periskop sensörünün Sony kameraların yeni versiyonu olacağını iddia ediyor. Ancak, yakınlaştırma yetenekleri aynı kalacaktır. Periskop sensörü 10x optik zoom sunarken telefoto lens 3x optik zoom sunar.

Sızıntı yapan kişi, yeni Sony periskop sensörünün f/4.9 diyafram, 1/3.52 inç odak uzaklığı, 1.12μm ve 11 derecelik Görüş Alanı (FoV) içereceğini söylüyor. Bu arada, yeni Sony telefoto sensörde f/2.4 diyafram, 1/3.52 inç odak uzaklığı, 1.12 μm ve 36 derecelik Görüş Alanı (FoV) bulunacak. Şimdilik S22 Ultra kameralar hakkında bildiğimiz tek şey bu. Henüz yeni bir özellik sızdırılmadı. Ancak, lansman yaklaştıkça, Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung yakında dikdörtgen bir Galaxy Watch piyasaya sürebilir

Samsung Galaxy S22

Samsung’un yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonundan beklentileriniz neler? Bu Kara Cuma sezonunda bir akıllı telefon mu alacaksın yoksa Samsung’un akıllı telefonu gelecek yıl duyurmasını mı bekleyeceksin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz