Samsung, Galaxy S22 serisi için Ocak 2024 güvenlik yamasını yayınladı

0
Samsung, Galaxy S22 serisi için Ocak 2024 güvenlik yamasını yayınladı
Samsung, Galaxy S22 serisi için Ocak 2024 güvenlik yamasını yayınladı

Samsung, Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra akıllı telefonlarını içeren Galaxy S22 serisi için Ocak 2024 ürün yazılımı güncellemesini sunmaya başladı.

Başlangıçta Kuzey Amerika ülkelerinde sunulan bu güncellemenin yakında diğer bölgelere de yayılması bekleniyor. Kullanıcılar güncellemeyi her model için belirli One UI derleme sürümleri aracılığıyla tanımlayabilirler: Galaxy S22 için S901EXXS7DWL8, Galaxy S22 Plus için S906EXXS7DWL8 ve Galaxy S22 Ultra için S908EXXS7DWL8.

Ocak 2024 Güncellemesindeki Yenilikler Nelerdir?

Ocak 2024 aygıt yazılımı güncellemesinin en önemli özelliği Ocak 2024 güvenlik yamasını içermesidir. Bu yama, Android işletim sistemindeki bir kritik, 68 yüksek riskli ve birkaç orta riskli güvenlik açığından oluşan toplam 75 güvenlik açığını ele alıyor.

Ocak 2024 Güncellemesindeki Yenilikler Nelerdir?
Ocak 2024 Güncellemesindeki Yenilikler Nelerdir?

Buna ek olarak Samsung, Galaxy cihazlarına özgü 80’den fazla güvenlik sorununu da çözdü. Bu düzeltmeler arasında, kullanıcıların çok kullanıcılı ayarlarda (yalnızca tabletler için) diğer kullanıcıların bildirimlerini görüntülemesine izin veren bir güvenlik açığı da yer alıyor. Güncelleme ayrıca Dosyalarım uygulamasında saldırganların kullanıcı izni olmadan dosya oluşturmasına veya Bluetooth cihazlarını eşleştirmesine izin verebilecek güvenlik açıklarını da gideriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SpaceX Starship fırlatmasının uzaya ulaştıktan dakikalar sonra başarısız olduğu düşünülüyor

Samsung, saldırganların potansiyel istismarını önlemek için Ocak 2024 ürün yazılımı güncellemesinde belirli güvenlik açığı ayrıntılarını saklamaya karar verdi.

Güncellemenin Sizin için Kullanılabilir Olup Olmadığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Güncellemeye cihaz ayarlarındaki “Yazılım Güncelleme” bölümünden erişilebilir ve yüklenebilir. Bu bir ilk dağıtımdır, bu nedenle kullanılabilirlik değişebilir ve tüm Galaxy S22 akıllı telefonlara ulaşması saatler veya günler alabilir. Güncelleme bildirimini alan kullanıcıların, gelişmiş güvenlik ve işlevsellik iyileştirmelerinden faydalanmak için güncellemeyi derhal yüklemeleri tavsiye edilir.

Samsung, Ocak 2024 güvenlik yaması Galaxy Z Flip, Z Fold serisi ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok Galaxy cihazına da sunuyor. Güncellemenin cihazınız için kullanılabilir olup olmadığını görmek için resmi Samsung web sitesini veya telefonunuzun ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz