ChatGPT yakında Android’de Google Asistan’a katılabilir

0
ChatGPT yakında Android'de Google Asistan'a katılabilir
ChatGPT yakında Android'de Google Asistan'a katılabilir

Android’in güzelliği, işletim sistemini beğeninize göre özelleştirebilmenizdir. Bu nedenle, en iyi Android telefonlar varsayılan sesli asistan olarak Google Assistant ile birlikte gelirken, tercih ettiğiniz asistan olarak Bixby veya Alexa’ya geçebilirsiniz. ChatGPT’nin şu anda çok popüler olmasıyla birlikte, Google’ın asistanını OpenAI’nin sohbet robotuyla değiştirmek isteyebilirsiniz. ChatGPT’nin Android uygulamasının arkasındaki geliştiriciler, onu varsayılan asistan uygulaması olarak ayarlamak için bir seçenek üzerinde çalışıyor gibi göründüğünden, bu yakında gerçeğe dönüşebilir.

Google Asistan’dan bıktınız mı? ChatGPT Android’de onun yerini alabilir

Android uzmanı Mishaal Rahman, ChatGPT v1.2023.352’nin APK incelemesini yaptı ve “com.openai.voice.assistant.AssistantActivity” adlı yeni bir etkinlik buldu. Şimdilik devre dışı olsa da, etkinliğin etkinleştirilmesi, uygulamada sesli sohbet modunu kullandığınızda görünene benzer bir animasyon içeren bir ChatGPT kaplamasını tetikledi. Bu kaplama, tıpkı güç veya ana ekran düğmesine uzun basarak Google Asistan çağırdığınızda olduğu gibi tüm ekranı kaplamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Yüksek Güç Modu Nasıl Kullanılır?
Google Asistan'dan bıktınız mı? ChatGPT Android'de onun yerini alabilir
Google Asistan’dan bıktınız mı? ChatGPT Android’de onun yerini alabilir

Ancak bu özellik düzgün çalışmıyor, bu da hala üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Android Authority raporunda ayrıca bir uygulamanın Android’de varsayılan dijital asistan olarak ayarlanmasıyla ilgili etiketleri içeren bir XML dosyası “assistant_interaction_service” de bulundu. Görünüşe göre bu konuda yapılacak çok iş var, bu nedenle ChatGPT’yi yakın zamanda telefonunuzda varsayılan asistan olarak ayarlayabilmeyi beklemeyin.

Tüm bu değişiklikler OpenAI’nin ChatGPT’yi telefonunuzda varsayılan sesli asistan olarak ayarlamanıza izin vermek için çalıştığına işaret ediyor. Özellik kullanıma sunulduğunda, güç düğmesine uzun basarak veya ekranın alt köşesinden yukarı kaydırarak Google Asistan yerine ChatGPT’yi çağırabilirsiniz. Ancak, Google üçüncü taraf uygulamalara bu API’ye erişim sağlamadığından, bir kısayol sözcüğü kullanarak sohbet botunu tetikleyemezsiniz.

OpenAI, sesli ChatGPT’yi Kasım 2023’te Android ve iPhone kullanıcıları için ücretsiz hale getirdi. Böylece, chatbot ile konuşmak ve tüm şüphelerinizi sormak için telefonunuzdaki ChatGPT uygulamasını kullanabilirsiniz. Ek olarak, OpenAI bir ChatGPT Hızlı Ayarlar kutucuğu üzerinde çalışıyor. Şu anda aktif olmasa da, kutucuk görünüşe göre ChatGPT’nin asistan modunu başlatmanıza izin verecek. Bu yeni özelliğin çalışması için ChatGPT Plus aboneliği gerektiği bildiriliyor. Hızlı Ayarlar kutucuğu, Google Asistan’ı ChatGPT ile değiştirmek istemeyen ancak yine de OpenAI’nin sohbet robotuna hızlı erişim isteyen kullanıcılar için mükemmel bir alternatif olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Poco F5 canlı görüntüleri 9 Mayıs lansmanı öncesinde gün yüzüne çıktı

OpenAI’nin ChatGPT mobil uygulaması için üzerinde çalıştığı başka iyileştirmeler de olabilir. Ancak bunlardan bazıları, Google’ın Bard’ın ücretli bir sürümü üzerinde çalışmasına benzer şekilde, Plus aboneliğinin arkasında kilitli olabilir. Bununla birlikte, yapay zekâ sohbet robotları arasındaki savaş çok daha yoğun bir hal almak üzere, bu nedenle önümüzdeki aylarda bu robotların büyük bir hızla gelişmesini bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz