Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Yeni Monitörleri Olan ‘M5’ ve ‘M7’yi Duyurdu

0
227
samsung

Merhaba Teknoloji Haberleri  ailesi , bugün sizlere Samsung’un yeni monitörleri olan M5 ve M7 hakkında bilgiler vereceğiz.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, düzenlediği etkinlikte yeni monitörleri M5 ve M7‘yi duyurdu. 27 inç ve 32 inç boyutlarıyla dikkat çeken yeni monitörler, akıllı televizyon özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Samsung yeni monitor Cihazı geleneksel bir monitör olarak kullanabilseniz de, onu bir PC veya dizüstü bilgisayara bağlamanıza gerek kalmadan Office 365 uygulamalarını bulutta görüntülemek, düzenlemek ve kaydetmek için kullanabilirsiniz. Eğer Galaxy Note 20′niz varsa, telefonla başlatılan kablosuz Dex özelliği ile onu bir bilgisayara dönüştürebilirsiniz.

Her iki monitörde de 2’şer adet HDMI girişi, bir adet USB Type-C ve Display Port girişleri yer alacak. Bluetooth 4.2 desteğine sahip olan monitörler, kullanıcılara klavye ve fare bağlantısıyla kullanım imkanı da sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Discord'u 10 milyar dolara satın almak için görüşüyor

Öne çıkan özellikleri

  • Samsung M5, 27 inç veya 32 inç boyutlarıyla satın alınabilirken, Kullanıcılara 4K çözünürlük desteği sunan M7 ise 32 inç boyutuyla satın alınabilecek.
  • Kullanıcılar, Tap View, App Casting veya Apple AirPlay 2’yi kullanarak kişisel mobil cihazlarını sadece basit bir dokunuşla bağlayabilirler. Kullanıcılar ayrıca Samsung DeX ile monitöre bağlantı kurabilirler.
  • Uzaktan Erişim ayrıca, ister evin başka bir yerinde ister ofiste olsun, kullanıcıların bir bilgisayardan kablosuz ve uzaktan dosyalara erişmesine veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntülemesine olanak tanır.
  • Ev ofis ve öğrenim için ekran, yerleşik Wi-Fi sayesinde PC bağlantısı olmadan Microsoft Office 365 uygulamalarını çalıştırır ve kullanıcıların buluttaki belgeleri doğrudan monitörden görüntülemesine, düzenlemesine ve kaydetmesine olanak tanır.
  • Monitörün uygulama mağazası, kullanıcıların bir PC veya mobil cihaz bağlantısı olmasa bile Netflix, HBO ve YouTube gibi en sevdikleri içerikleri yayınlamalarına olanak tanır.
  • USB Type-C bağlantı noktası, yalnızca tek bir bağlantıyla 65 W’a kadar veri, görüntü ve güç sağlar.
  • Birden çok USB bağlantı noktası ve Bluetooth 4.2, ekranda yerleşik iki kanallı hoparlöre sahipken ek bağlantı çok yönlülüğü sağlar.
  • Uyarlanabilir Görüntü, oda koşullarına göre parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak her türlü izleme ortamı için görüntü kalitesini optimize eder.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acer dört yeni ChromeBook ve yeni aksesuar çıkardı

Tüm bu özellikleriyle birlikte duyurulan monitörlerin fiyatının da makul seviyelerdolduğunu söyleyebilir. Buna göre 27 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatı 230 dolar, 32 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatının 280 dolar olduğunu açıklayan Samsung, M7’nin fiyatını ise 400 dolar olarak duyurdu. Tüketiciler, M5’e kasım ayı sonuna kadar, M7’ye ise aralık ayının başlarında sahip olabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz