Tesla, Dünyanın En Büyük Supercharger İstasyonunu Kaliforniya’da Açtı

0

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Tesla, Dünyanın En Büyük Süpercharger İstasyonunu Kaliforniya’da Açtığının haberi hakkında bilgiler vereceğiz. [toc]

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, dünyanın en büyük süper şarj istasyonunu Kaliforniya’da açtığını duyurdu. Elektrikli otomobil denilince büyük bir ihtimalle akla ilk gelen marka olan Tesla, bir yandan rakiplerinden çok daha fazla otomobili yollarla buluştururken bir yandan da bu otomobillerin ihtiyaç duyduğu altyapıya ciddi yatırım yapıyor.

ABD/Kaliforniya’da kurulan dünyanın en büyük süper şarj istasyonunu açtığını duyuran Tesla, bu istasyonda tam 56 adet süper şarj ünitesine yer verdi. Diğer bir yandan bu dev süper şarj istasyonunda market ve restorana da yer verildi. Elektrikli otomobillerin oldukça hızlı bir şekilde şarj edilebilmesine olanak sağlayan süper şarj üniteleri, elektrikli otomobil sahipleri için çok büyük bir öneme sahip diyebiliriz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Güneş Paneli Nedir?

Halihazırda 20 bin şarj ünitesine sahip Tesla, ABD’de açtığı yeni tesisle kendi alanında bir rekor kırdı. Şirketin Firebaugh, Kaliforniya’da hizmete soktuğu istasyona tam 56 adet Supercharger ünitesi yerleştirdi. Teslaiçin ciddi bir Pazar olan Çin’de 50 üniteli istasyonlar olmasına rağmen 56 rakamı, bu anlamda şirket için bir rekor oldu.

Diğer otomobil üreticilerine kıyasla daha fazla elektrikli otomobil modeli piyasaya süren Tesla‘nın filosu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şirket, büyüyen bu filoyu desteklemek için servis merkezleri, mobil servis filosu ve şarj istasyonları başta olmak üzere altyapısını da geliştirmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz