Rockstar Games resmen açıkladı: GTA 6 geliyor!

0
43
gta 6 geliyor
rocstar gta 6 geliyor

Rockstar yıllardır doğrudan ilgi odağı oldu ve şüphesiz dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden biri. En iyi bilinen açık dünya oyunlarından bazılarını yarattı ve birçoğu serideki bir sonraki oyunun ne zaman çıkacağını sorguluyor. Rockstar bugün, “Grand Theft Auto serisine bir sonraki giriş için geliştirmenin devam ettiğini” belirten bir topluluk güncellemesi yayınladı ve gelecekte GTA 6 beklemeliyiz.

GTA 6

Haber çok önemli olmasa da ve şirketin serideki bir sonraki amiral gemisi oyunu üzerinde çalışmasını zaten bekliyorduk, oyun yayıncısından ilk gördüğümüz doğrudan bir onay olarak geliyor. Rockstar, Grand Theft Auto 5 üzerinde yıllarca çalışmaya devam etti ve oyun 2013’te PlayStation 3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü. O zamandan beri oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X’e taşındı. Grand Theft Auto 5 tüm rekorları kırdı ve 6 milyar dolardan fazla gelir getirdi ve ayrıca 155 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan ikinci video oyununu aldı. Rockstar’ın topluluk gönderisindeki açıklaması;

“GTAV’ın eşi benzeri olmayan uzun ömürlülüğü ile çoğunuzun bize Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş hakkında soru sorduğunu biliyoruz. Başladığımız her yeni projede, hedefimiz her zaman daha önce teslim ettiğimizin önemli ölçüde ötesine geçmektir – ve Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki giriş için aktif geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz, bu yüzden resmi ayrıntılar için lütfen Rockstar Newswire’ı takip etmeye devam edin.”

Belirlenen resmi bir tarih olmasa da yeni GTA 6’yı ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarında görmeyi bekliyoruz. Son iki platform şu an için şüpheli olsa da, oyunu PC’de ve PlayStation 4 ve Xbox One oyun konsollarında da görmeyi bekliyoruz. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, yakın zamanda 12,7 milyar dolara Zynga oyunlarını satın aldı ve şirket ayrıca klasik oyunlarının yeniden düzenlenmiş sürümlerini duyurdu. Duyuru hakkında ne düşünüyorsunuz, siz de bizim kadar heyecanlı mısınız? Yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz