Renault Elektrikli Otomobil Pazarına Giriyor

0
renault-elektrikli-otomobil-fulyasına-katiliyor

Elektrikli otomobillerin son günlerde global yaşantımızda yeri oldukça önemli hale gelmeye başladı. Hemen hemen her otomobil firması da elektrikli otomobil serilerinden yeni seri oluşturarak birçok kişinin elektrikli yaşantıya ayak uyması sağlanabiliyor.

Renault yapmış olduğu son teknolojik gelişmeler ile elektrikli otomobil dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Geçmişten günümüze Retro modelleri elektrifikasyon ile gelecekte yer edindirme hamlesine Renault 4 modeli ile birlikte katılarak sürücülerine hem nostalji hem de elektrikli yakıt yakışmış olacak.

Renault CEO’su Luca De Me şu cümleleri kullanarak aracın ve teknolojinin iyiye gittiğini söyledi.

Tarih yapan o kadar çok ürün oldu ki, bu uzun tarih ve gelenekle yeniden bağlantı kurmamak yazık olur.”

“Biz sadece dikiz aynasına bakmak için burada değiliz, bir şeyleri yeniden icat etmek için buradayız ve bence Renault 5 iyi bir örnek” “Birçok insan bana ‘neden retro tasarım yapıyorsun?’ diyor. Bu retro tasarım değil, sadece bir konseptin yeniden icadı. Kütüphanemizde yeniden icat edebileceğimiz birçok şey var.

renault-otomobil-eksenine-katiliyor
renault-otomobil-eksenine-katiliyor

Tasarım ve Teknik Özellikleri

Aracın üretim aşamasına daha başlanmadığı için piyasaya sürüldüğü vakit mekanik anlamda R4 modelinden ile birçok ortak parçayı bünyesinde bulunduruyordu. Adeta geçmişte abiden gelecekte kardeşten ödün alınan eşyalar ile farklı bir tasarım dünyasında yerini alan Renault 4 aracın 132 beygirlik ve 108 beygirlik iki elektrikli motor ile sunulacağı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Chrome OS Nasıl Güncellenir?

Araç ile ilgili hem fiyat hem de daha net özellikler önümüzdeki günlerde belli olacağı biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz