Rampage KB-R8 Oyuncu Klavyesi : Uzun Kullanım Testi

0
33

Yaklaşık üç yıl önce, oyuncu ekipmanlarına heves etmiştim. Pek param olmadığından dolayı ucuz alternatifler arıyordum. Hem fiyatıyla hem de kullanıcı yorumlarıyla beni ikna eden bir ürün vardı. O ürün de Rampage KB-R8 oldu. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri olarak sizlere bu yazıda klavyenin uzun kullanım döneminde bana nasıl tecrübeler sunduğunu anlatacağım.

Üç yıllık uzun bir süredir kullandığım ve hâlâ daha kullanmaya devam ettiğim bir klavye Rampage KB-R8. Üstüne su, kahve ve bilumum içecek döktüğüm bu klavye hâlâ sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Belki bu firmadan pek beklenmeyecek bir kalite ancak açıkçası memnun kaldığımı söyleyebilirim.

içindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apex Legends Bedava Hesap 2021 - 2022

Klavye Fiyat/Performans açısından iyi mi ?

Açıkçası klavyenin f/p oranı bakımından çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Klavye sıvılara karşı dayanıklı mı ?

Klavyenin üzerine yanlışlıkla birçok sıvı döktüm. Herhangi bir bozulma hissetmedim.

Klavye basım hissiyatı mekanik klavyelere benziyor mu ?

Mekanik hisli bir klavye olduğundan dolayı, basım hissiyatı mekanik klavyelere benziyor.

Fiyat/Performans

Bu klavyeyi aldığım dönemlerde fiyatı yaklaşık 90 TL idi. Şu anda bu klavyeyi 100-120 TL arası bir fiyata bulabilirsiniz. Elbette doların yükselmesiyle fiyatı da yükseldi ancak uzun bir süre kullanacaksanız fiyatını hak ediyor.

İlginizi Çekebilir: İyi Oyun İçin Ekipman Ve Sistemin Önemi

 

Genel İnceleme

Klavyenin tuşlarının mekanik hisli olması hoşuma gidiyor. Tuşlar beyaz bir switch üzerine konumlandırılmış. Ses olarak fena olmasa da tam bir mekanik klavye sesi değil. Basım hissiyatı mekanik klavyelere oldukça benziyor. Zaten mekanik hisli olmasından yola çıkarsak çok bir şey beklememek lazım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei P30 Pro İnceleme: Öncü Akıllı Telefon

Kırmızı, sarı ve yeşil olarak üç farklı aydınlatma seçeneğini seçebiliyorsunuz. Ayrıca tüm renklerin sırayla oynatıldığı bir mod mevcut. Renklendirme anlamında herhangi biri sıkıntı yaşamadım. Klavyeyi üç yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum. Hâlâ sapasağlam çalışıyor ve eğer bütçeniz sınırlıysa önerebilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz