PlayStation Project Q ile El Oyun Konsolu Geri Dönüyor

0
PlayStation Project Q ile El Oyun Konsolu Geri Dönüyor
PlayStation Project Q ile El Oyun Konsolu Geri Dönüyor

Görünüşe göre Sony el oyunlarına geri dönüyor. En son PlayStation Showcase sırasında duyurulan Project Q, PlayStation 5 oyunları için bir el tipi akış cihazıdır.

PSP veya PS Vita’nın aksine, Project Q bir el oyun cihazı değil. Sadece oyun akışı sağlıyor ki bu da büyük bir talihsizlik. Bu yeni el cihazında herhangi bir şey oynamak için önce oynamak istediğiniz şeyi PS5’inize indirmeniz ve ardından konsolunuzun indirdiğiniz oyunları Wi-Fi aracılığıyla Project Q’ya aktarması gerekiyor.

PlayStation Project Q
PlayStation Project Q

Yapı olarak Nintendo Switch ya da Steam Deck’e benzeyen tablet benzeri cihaz, düğme ve joystick düzeni için PS5 DualSense kontrol cihazından ilham alıyor. Piyasadaki en çekici görünümlü el cihazı değil ancak sekiz inçlik ekranıyla makul bir boyuta sahip. Tanıtım sırasında PlayStation patronu Jim Ryan, Sony’nin Project Q hakkında “yakın gelecekte” daha fazla şey paylaşacağını söyledi. Cihazın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dolandırıcıların Yeni Tuzağı: Sahte e-Devlet Sitesi Üzerinden Kart Aidatı İadesi

Yeni Kablosuz PlayStation Kulaklıkları da Tanıtıldı

Sony, Project Q’nun yanı sıra yeni kablosuz PlayStation kulaklıklarını da tanıttı. Muhtemelen bu kulaklıklar, Project Q’da oyunlarınızı TV’nizden uzakta oynarken daha kolay dinleyebilmeniz içindir, ancak aynı zamanda PS5 konsolunuza, cep telefonunuza veya favori medya cihazınıza Bluetooth aracılığıyla kolayca bağlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz