iOS 16.5 güncellemesinden sonra iPhone piliniz neden bitiyor?

0
iOS 16.5 güncellemesinden sonra iPhone piliniz neden bitiyor?

Birçok iPhone kullanıcısı, yeni iOS 16.5 güncellemesinden sonra iPhone’larının pilinin hızla tükenmesinden şikayetçi oldu. Kullanıcılar Apple forumunu ve Twitter’ı yeni pil tükenmesi sorunuyla ilgili şikayet ve sorularla doldurdu.

iOS 16.5 güncellemesi
iOS 16.5 güncellemesi

Apple forumundaki bir kullanıcı, “Batarya tükenmesi daha da kötüye gidiyor. Uyurken telefonumu kapatıyorum, açtığım anda %20 gösteriyor, şifreyi girdikten ve tüm bildirimleri yükledikten sonra anında %2 azaldı, sonra mesajları okumak için WA’yı açtım %1 azaldı. Bu sadece 5 dakikadan daha kısa bir sürede oldu.”

Twitter’daki bazı kullanıcılar da iOS’un en son sürümüne güncelledikten sonra iPhone’larındaki maksimum kapasitenin düştüğüne dikkat çekti.

Özellikle iPhone’lardaki pil tükenmesi sorunları yeni değil. Sosyal medyadaki kullanıcılar neredeyse her büyük güncellemeden sonra pilin boşalması sorunlarından şikayet ediyor. Ancak bir Macworld raporu, iOS’un yeni bir sürümüne güncelleme yapıldıktan sonra pilin bitmesi sorunlarının nadir olmadığını ve yeni işletim sisteminin fotoğrafları yeniden tarama ve arka plan işlemleri gerçekleştirme gibi bir dizi görevi yerine getirmesi nedeniyle ortaya çıktığını iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Caviar, 500.000 dolar değerindeki PlayStation 5'i satışa çıkardı!

Nisan 2022’de attığı bir tweet’te Apple, yeni bir güncellemeden sonra iPhone’unuzun pilinin bitmesinin normal olduğunu ancak iyi haberin sadece 48 saat içinde her şeyin normale dönmesi gerektiğini de doğrulamıştı. iOS 15.4’te pilin bitmesiyle ilgili bir soruya yanıt veren Apple destek birimi, “Bize ulaştığınız için teşekkürler! Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uygulamalarınızın ve özelliklerinizin bir güncellemeden sonra 48 saate kadar ayarlanması gerekmesi normaldir.”

iOS 16.5’teki Tüm Yeni Özellikler

Apple News’te Spor Sekmesi

iOS 16.5, Apple News uygulamasına yeni bir spor sayfası ekledi. Kullanıcılar favori spor takımlarını, oyuncuları ve farklı ligleri takip edebilecekler. Ayrıca, Apple News’teki My Sports skor ve program kartları kullanıcıları belirli maçlar hakkında ek ayrıntılar bulabilecekleri maç sayfalarına götürecek. Apple, yeni özellik hakkında yayınladığı bir açıklama notunda, “Apple Haberler’deki Spor sekmesi, takip ettiğiniz takımlar ve ligler için haberlere, skorlara, puan durumlarına ve daha fazlasına kolayca erişmenizi sağlar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Dosya Sıkıştırma İşlemini Nasıl Yapar

Hata Düzeltmeleri

Apple, iOS 16.5 ile Spotlight’ın yanıt vermemesi sorunu, CarPlay’deki Podcast’lerin içerik yüklememesi sorunu ve Ekran Süresi ayarlarının tüm aygıtlarda sıfırlanması veya eşzamanlanmaması sorunu da dahil olmak üzere birçok sorunu düzeltti. İlginç bir şekilde, iOS 16.5 beta sürümünün önceki bir versiyonu, ekran kaydını başlatmak ve durdurmak için yeni bir Siri komutuyla birlikte geldi. Bu özellik daha sonraki beta sürümlerinde kaldırıldı ve iOS 16.5’in son sürümünün dışında tutuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz