PayPal, Pinterest’i 45 milyar dolara satın alabilir

0
paypal pinterest satın alıyor
paypal pinterest satın alıyor

CNBC’ye göre PayPal, Pinterest’i satın almak için “geç aşama” görüşmelerinde. Haber, Bloomberg’in satın almayla ilgili ilk haberinden kısa bir süre sonra geldi. Bloomberg ilk olarak 39 milyar dolarlık bir anlaşmanın araştırıldığını bildirdi, ancak güncellenen haber parçasına ve CNBC’ye göre PayPal, Pinterest’i hisse başına 70 dolar veya 45 milyar dolar olarak değerlendiriyor.

Pinterest 2019’da halka açıldığında, değeri yalnızca 10 milyar dolardı. Ama şimdi PayPal, şirkete 45 milyar dolar değer biçiyor. Anlaşma gerçekleşirse, bu PayPal’ın fiyat karşılaştırma uygulaması Honey’i geçen yıl 4 milyar dolara satın aldığından beri en büyük satın alımı olacak.

PayPal

Peki neden Pinterest’i satın alıyor? Yeni başlayanlar için, sosyal ticaret alanı her zamankinden daha fazla patlama yaşıyor. Bilmeyenler için, sosyal ticaret, teknoloji firmalarının doğrudan sosyal medya uygulamalarına bir satın alma seçeneği eklediği, Facebook’un tüm Facebook ve Instagram’da “şimdi satın al” düğmesine sahip olması gibi, modern bir teknoloji olayıdır. Bu gün ve çağda, insanlar ürün satın almak için influencer’ları aradığında, doğrudan uygulamada yerleşik bir “şimdi satın al” düğmesine sahip olmak, sosyal medya platformu için, işlemden bir komisyon olmasa da en azından reklam gelirinden daha fazla para sağlar. PayPal’ın Pinterest’i satın alması, sosyal platformun e-ticaret tarafına daha fazla dahil olmalarını ve bundan reklam geliri elde etmelerini sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefonumda Facebook Sohbette Çevrimdışı Gözükme

Ayrıca, firmaların uygulama üzerinden yapılan tıklama ve satın alma sayısını takip etmelerini sağlar. CNBC, alışveriş seçeneklerinden para basmanın yanı sıra PayPal’ın “PayPal’ı satın almayı keşfetmeye ittiği” iddia edilen e-ticaret platformu Shopify’ın da rekabet baskısı altında olduğunu söylüyor. Bloomberg ayrıca “analistlerin potansiyel anlaşmayı bu kadar olumlu görmediğini” söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz