Pandemide Siber Saldırılar da Arttı

0
pandemide-siber-saldırılarda-arttı

Kişilerin, kurumların ve devletlerin gizliliğinde yer alan bilgilere saldırılar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Birçok kişi için önemli olan bu belgeler, birçok korsan tarafından her geçen gün saldırıya uymaya devam ediyor. Özellikle de son günlerde yaşanan siber saldırıların oranları daha da çok arttı.

İşlerin, kurumların ve devletlerin bünyesinde yer alan yazıların büyük önem taşıyan bilgi ve belgelere yönelik yapılan saldırıların birçok salgın dönemiyle birlikte zirveye çıkmış oldu.

Siber saldırı oranlarının izlendiği ve tespit edildiği şirket olan Kron, yaptığı açıklamada birçok firmanın ve kullanıcının her geçen daha da fazla siber saldırılara maruz kaldığını söyledi. Pandemi döneminde yaşanan siber saldırıların ne kadar çok arttığına değinen şirket aynı zamanda bu oranın geçen senenin pandemi dönemine göre çok daha çok arttığını bu yüzden şirketlerin ve kullanıcıların daha dikkatli olması gerektiğini açıkladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Lol Riot RP Satın Alma
pandemide-siber-saldırılarda-arttı
pandemide-siber-saldırılarda-arttı

Fidye Saldırılarından  Korunma Yolları

Uzaktan bilgisayarlara erişmeye çalışan korsanlar, bilgisayar sistemlerine girerek kullanıcılara ya da şirket bilgilerine ait önemli bilgileri çalarak, kullanıcılardan para istediğini söylemiştik. Hesaplarınızı daha güvenliye alıp hiçbir şekilde bu tarz durumlara düşmemek için öncelikli olarak belli başlı tedbirleri bilgisayarlarınızda almanız gerekmektedir. Bilgisayarlarınızda alınan tedbirler şu şekildedir;

  • Sisteme bağlanan hesapların kontrol edilmesi
  • Kişilerin kimlik yönetimlerinin sağlanması
  • Yetkili bir şekilde hesap bilgilerinin sıkı bir şekilde yönetilmesi ve kontrol edilmesi
  • Güvenlik programlarının en düzeyde tutulması ve belli aralıklar ile virüs taraması yapılması
  • Yaşanan güvenlik açıklarının kapatılması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz