Pandemi döneminde insanlar sosyal medyadan daha fazla alışveriş yaptı

0
41

Merhaba sevgili tekno bilim adamı takipçileri; Yazılım şirketi Bazaarvoice tarafından yapılan anketin sonuçlarına göre tüketiciler, COVID-19 salgını öncesinde yaptıklarından çok daha fazla markalardan alışveriş yapmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Mart 2020’de dünyanın büyük bir kısmı kilitlenmeden önce, alışveriş yapanların çoğu (yüzde 65) mağaza içi ürünlere göz atmayı tercih ederken, alışveriş yapanların yüzde 72’si doğrudan markaların web siteleri üzerinden alışveriş yaptı.

Ancak geçen yıl, insanlar evlerini yalnızca temel ihtiyaçlar için terk etmeye teşvik edildiğinden, bu değişim görüldü. Mağaza içi alışveriş, ankete katılanlar arasında yüzde 58’lik bir düşüş gördü. Şu anda alışverişlerini fiziksel bir mağazada yapmayı tercih eden her 4 müşteriden yalnızca 1’i. Tabii ki, bu, düzeltmelerini almak için doğrudan markaların web sitelerinden alışveriş yapan tüketicilerin (yüzde 77) artışında rol oynadı. Dahası, sosyal medya platformları alışveriş tutkunları için de merkezler haline geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Brezilya, ‘Amazonia-1’ uydusunu yörüngeye gönderdi
sosyal medya
sosyal medya alışveriş

Özellikle Instagram bu konuda inanılmaz bir büyüme gördü. Pandemiden önce, alışveriş yapanların yalnızca yüzde 18’i fotoğraf paylaşım uygulamasından bir şeyler satın aldı, ancak bu sayı o zamandan beri yüzde 54’e çıktı. Alışveriş için kullanılan diğer sosyal uygulamalar arasında Facebook, TikTok, YouTube, Pinterest ve Twitter bulunur.

Bazaarvoice CEO’su Keith Nealon, “Sosyal takipçileri için alışveriş kolaylığına öncelik veren markalar ve perakendeciler, yatırım getirisinin arttığını görecektir” dedi.

Herkesin Güvenliği İçin Mağaza İçi Yerine Online Alışveriş Yapın

Dünyanın bazı bölgelerinde salgının etkilerinin azaldığı doğrudur. Ancak, bu, tüm bunlar olmadan önce çoğumuzun yaptığı gibi, tamamen dışarı çıkmak için yeşil bir ışık olmamalıdır.

Haberleri okuduğunuzda ve bölgenizde dünden daha az COVID-19 vakası olduğunu keşfettiğinizde, bunu yayılmayı durdurma çabasına devam etmek için bir işaret olarak alın. Yardımcı olabilirseniz, mağazada alışveriş yapmak yerine çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih edin. Sizin için daha iyi sonuç verirse, kaldırım kenarı toplama hizmeti sunan bazı işletmeler de vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz