iPhone garanti sorgulama ve iPad garanti sorgulama – 2021

0
27
iPhone garanti sorgulama ve iPad garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama ve iPad garanti sorgulama işlemi sayesinde cihazınızın garantisinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Garantiyi kontrol etmek çok önemlidir. Çünkü teknolojik cihazlar birçok farklı nedenden dolayı arızalanabilir. Garanti sayesinde bu arızalar ücretsiz şekilde giderilir. Eğer garantiniz bittiyse büyük miktarda servis masrafı ödemekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Önceleri iPhone garanti sorgulama veya Apple garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için Apple’ın internet sitesine girmek gerekiyordu. Fakat gelen yeni güncellemeler ile beraber direkt olarak Apple marka cihazların ayarlar bölümünden garanti süresini bulabiliyoruz. Aşağıda sizlere hem Apple internet sitesi üzerinden hem de cihaz üzerinden Apple garanti sorgulama işlemini sizlere anlattık.

iPhone garanti sorgulama ve iPad garanti sorgulama

Öncelikle Apple resmi internet sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştireceğiz. İlk yapmamız gereken: buraya tıklayarak Apple internet sitesine girmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, İrlanda'da Galaxy cihazlarını teslim etmek için Dronları kullanıyor
iphone garanti sorgulama

Size verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki görselde yer alan internet sayfası çıkacaktır. Buradan “Seri numaranızı girin” başlığı altındaki kutucuğa cihazın seri numarasını girmemiz gerekiyor. Eğer Apple cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız, aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.

iPhone seri numarasını öğrenme aşamasını geçtikten sonra tekrar verdiğimiz sayfaya girip önce seri numaranızı sonra da güvenlik kodunu girip “Devam” butonuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza garanti bilgileri çıkacaktır.

iPhone (iOS) seri numarası öğrenme nasıl yapılır?

Kullandığınız telefon Apple markasına ait ise iOS işletim sistemi üzerinde bir tane seri numarası öğrenme yolu bulunuyor. Aşağıda iOS telefon ayarları üzerinden seri numarası öğrenme adımıyla başlayalım.

ipad garanti sorgulama
  1. İlk olarak iPhone veya iPad cihazınız üzerinde Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu takip edin. Zaten karşınıza Seri Numarası çıkacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sosyal Medya Fenomeni Porçay'ın 4 Yıl 2 Aya Kadar Hapsi İsteniyor

Cihaz üzerinden iPhone garanti öğrenme işlemini uygulamak için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Ayarlar’a girin.
  • Ayarlarda bulunan “Genel” penceresini açın.
  • Hakkında kısmına tıklayın.
  • Bu bölümde “Garanti Süreniz Doluyor” yazısının yanında garantinin bitiş tarihini öğrenebilirsiniz.

Apple garanti sorgulama neden yapılır?

Apple garanti sorgulama neden yapılır

Apple gibi teknolojik cihazlar üreten firmalar, ürettikleri cihazların birçok arıza çıkarabileceğinin farkındadır. Çünkü siz ne kadar kusursuz bir cihaz üretseniz bile teknolojik donanımlardan birinin şans eseri arıza çıkarmasıyla her şey berbat olabilir. Bu sebepten dolayı Apple garanti öğrenme işlemi baya bir önem taşır.

Bu yazıda sizler için iphone garanti sorgulama, garanti sorgulama iphone, apple iphone garanti sorgulama, IMEI ile garanti SORGULAMA gibi konularda bilgi verdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz