ÖSYM’den Son Dakika! YKS Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak?

0
31
yks-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-son-dakika
OSYM'den Son Dakika! YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, ÖSYM’den son dakika! YKS tercihleri ne zaman açıklanacak? konusu ile ilgili gelen haberimizi paylaşacağız.

Pandemi sürecindeki zorluklara rağmen YKS 2020 sınavı ve tercih dönemini geride bıraktık. Bunun ardından öğrenciler, öğretmenler ve veliler tercih sonuçlarının gelmesini bekliyor. Yüz binlerce üniversite adayı YKS üniversite tercih sonuçlarının heyecanla gelmesini bekliyor.

Tercih sonuçları beklenirken ÖSYM Başkanı durum ile alakalı olarak bir tarih aralığını bildirdi. ÖSYM Başkanı’nın yaptığı açıklamada YKS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ayrıntıcı yazımızda.

İlginizi Çekebilir: HES Kodu Nasıl Alınır? ÖSYM Sınavı İçin Nasıl HES Kodu Alınır?

 

2020 yılının en zorlu süreçlerinden biri olan YKS sınavı sonucu öğrenciler tercihlerini yaptılar ve YKS tercih sonuçları herkes tarafından merakla bekleniyor. Kesin ve net olarak ÖSYM Başkanı bir tarih aralığı verdi. Verilen bu tarih aralığından tercih sonuçları açıklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Cem Adrian - Yolun Sonunda Şarkı Sözü
yks-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak
YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Başkanı’nın yaptığı açıklamalara göre YKS sonuçları en geç 31 Ağustos tarihine kadar açıklanmış olacak ve üniversite kayıtları da 31 Ağustos ile 4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılmış olacak. Elektronik olarak üniversite kayıtları ise 29 Ağustos ile 2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM Başkanı Prof Dr. Halis Aygün konuyla ilgili olarak kontrollerin devam ettiğini ve önümüzdeki haftalarda yerleştirme sonuçlarının açıklanacağını da bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz