Tiktok ABD Yönetimine Dava Açıyor

0
29
Tiktok ABD Yönetimine Dava Açıyor

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi bugün sizlere Tiktok ABD yönetimine dava açıyor konusu hakkında bilgi vereceğiz.

ABD ve Tiktok arasında ciddi çekişmeler yaşanıyor. Bunun sebebi ABD başkanı Trump’ın Tiktok’un ABD’li bir firmaya satılmasını istemesi üzerine başladı.

Tiktok’un casus bir yazılım olduğu ve kişisel bilgileri çaldığı daha önce iddia edilmişti. Çalınan bilgilerin de özellikle Çin hükümetine taşındığı ve bunun üzerine de ABD hükümetinin harekete geçtiği biliniyordu. ABD Başkanı Trump Tiktok’u satın almak ve millileştirmek istediğini 6 Ağustos tarihinde bildirmişti.

İlginizi Çekebilir: Mia Shakira’yı Lübnanlıları Unutmakla Suçladı!

 

Bunun üzerine Çinli ByteDance ise ABD yargı yetkisi sebebiyle tüm işlemlerini 45 gün içerisinde yasaklayacağını ifade etmişti. Benzer bir şekilde Tiktok millileştirme durumu da Japonya’dan gelmişti. Bu gelişmelerin ardından Tiktok ise boş durmayarak harekete geçmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ucuz fiyatıyla Realme Band ülkemizde satışa çıktı
tiktok-Abd-dava-aciyor
Tiktok ABD Yönetimine Dava Açıyor

Gelen habere göre Tiktok, yasalar ihlal edilmeden adil bir şekilde davranıldığının kanıtlanması için ABD’ye dava açıyor. Bu durumu ise Tiktok şu şekilde açıklıyor: “Yasaların ihlal edilmediğinden emin olabilmek, şirketimize adil davranılmadığını garanti altına alabilmek için başkanlık kararnamesini yargıya götürüyoruz.” Bu açıklama aslında Tiktok’un kendisini güvence altına almak istediğini gözler önüne seriyor.

Tiktok firması yasal olarak süreci yarın başlatacak. Bunun üzerine Beyaz Saray yönetiminden gelen herhangi bir açıklama ise bulunmuyor.

tiktok-abd-gerilimi
Tiktok ABD Gerilimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz