Instagram Biyografi Ortalama

0
266
instagram-biyografi-ortalama
İnstagram Biyografi Ortalama

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Instagram kullanıcılarının çok fazla merak ettiği bir konu olan Instagram biyografi ortalama konusundan bahsedeceğiz.

Sosyal medya içerisinde popülerliğini koruyan Instagram, pek çok farklı özelliği ile gündeme gelebiliyor. Kullanıcılar birbirlerinden gördükleri her şeyi yapmaya çalışıyor ve farklı tecrübeler ediniyor.

 Instagram kullanıcılarının profillerine bakarsanız pek çok farklı yazı, söz bulabilirsiniz. Bazı profil yazılarına baktığınızda yazıların ortalandığını görmüşsünüzdür. Bu profil yazılarının nasıl bu şekilde ortalandığını da merak etmiş olabilirsiniz. Bizler de bu konuya ışık tutmak için yazımızı hazırladık.

Instagram Biyo Yazısını Ortalama

Instagram profil yazılarını ortalama nasıl yapılır? Sorusu Instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla sorgulanmaktadır. Eğer sizler de etkili bir profil yapmak ve bir düzen kurmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

ınstagram-profil-yazisi-ortalama
Instagram Bio Ortalama

Kullanıcıların yazı ortalamak için yaptıkları ilk işlem boşluk kullanmakdır ancak boşluk kullanıp kaydedildiğinde yine yazılar sola yatık bir şekilde yazılacaktır. Instagram bio ortalama olarak da bilinen profil yazılarının ortalanması için boşluk tuşunu kullanmak mecburidir. Ancak boşluk tuşunu telefondan bırakmak doğru değildir. Bunun için bilgisayardan aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Boşluk bırakma işlemini ne kadar çok kullanırsanız ortalama o kadar fazla olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S21 ailesi sonunda tanıtıldı! İşte tüm detaylar
İlginizi Çekebilir: Instagram Reels nedir ? Instagram Reels nasıl kullanılır ?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Yukarıda bıraktığımız kırmızı alanı bilgisayarın faresiyle seçerek biyografinize yapıştırabilirsiniz. Siz yapıştırdığınızda kırmızı renk görünmeyecektir. Kırmızı olması daha iyi görebilmeniz açısından seçilmiştir. En kolay ve en etkili yöntem budur.

instagram-biyografi-ortalama
Instagram Biyografi Ortalama

Instagram profil yazısı ortalama yapmak için bir yöntem daha bulunmaktadır. Bunun için de “http://freetexthost.com/czfwcruz5y” adresinin sonundaki kodları kopyalayıp yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bir kere yaptığınız da aradaki farkı görebilirsiniz.

Instagram biyo ortalama yapmak için bir işlem daha yapabilirsiniz. Bunun için de yine bilgisayar başında olmanız çok önemlidir. Profil yazınızı yazmadan önce bir nokta koyarak alt satıra geçin. Alt satıra geçtikten sonra “Alt+255” işlemini uygulayın. Bu işlem sayesinde bir boşluk oluşturmuş olacaksınız. Boşluğu istediğiniz kadar uygulayıp yazınızı sonrasına yazın ve kaydedin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’nin İlk Online Konferans Uygulaması

Instagram Bio Yazısını Alt Alta Yazmak

Bu işlemi yapmak isteyen Instagram kullanıcıları Enter tuşuna basarak alta geçmeye çalışmaktadır. Ancak bu işlemi yaptığınızda dahi yazıların hepsi yan yana çıkmaktadır. Bu yüzden bilgisayar yardımıyla işlemlerinizi yapmanız gerekecektir.

Instagram üzerinde bulunan profil yazınızı alt alta yazmak istediğiniz “Shift+ Enter” tuşlarını kullanmanız gerekecektir. Bu işlem sizin bir alt satıra geçmenizi ve satır başı yapmanızı sağlayacaktır. Bu sayede yazdığınız yazılar tek satır olarak alt alta dizilecektir.

Instagram Bio’da Farklı Fontlar ve Semboller Kullanmak

Eğer Android bir cihaz kullanıyorsanız Symbol uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamada farklı sembol ve fontlar yer almaktadır. Bu uygulamayı App Store içerisinden indirip detayları görebilirsiniz.

ınstagram-yazi-sekilleri
Instagram Yazı Stilleri

Iphone kullanıcıları için de uygun symbol uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamaları App Store içinden indirip sizler de kullanabilirsiniz. Yani aslında farklı font ve sembol kullanmak için uygulama yüklemeniz gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz