Nüfus Müdürlüğü Randevu İptal

0
nüfus müdürlüğü randevu
nüfus müdürlüğü randevu

Nüfus Müdürlüğü randevu iptal edilmediği zaman kısa bir süre içerisinde yeni bir randevu oluşturmak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda müsait durumunuza göre yeni bir kayıt oluşturmanızın önüne geçebilecek halihazırda var olan randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. Yetkili kişiler yoğunluğu azaltabilmek ve insanların işini en düzgün bir şekilde görebilmek için birçok devlet kurumunda bu yöntem uygulanmaktadır. İnsanlar iptal etmemelerine rağmen randevuya gitmezse bir sonraki randevularını alma konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. Kimlik randevu iptali sağlanmazsa ve yeni kimliğe acil bir şekilde ihtiyaç varsa sistem otomatik reddedeceğinden dolayı durum bireylerin canını sıkmaktadır.

NVİ Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün kısaltması olan NVİ şeklinde kullanılmaktadır. Bu müdürlüğe bağlı bir şekilde çalışan yapılarda temel sosyal işlemler gerçekleştirilmektedir ve gün içerisinde binlerce vatandaş girip çıkmaktadır. Böylesine yoğun bir şekilde çalışmanın olduğu Nüfus Müdürlüğü randevu iptal nasıl yapılır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. İşleyişin bozulmaması adına doğru bir şekilde sizlere cevaplayarak yardımcı olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter Mavi Tık Nasıl Alınır? 2020

Nüfus Müdürlüğü Randevu İptal

Kimlik Randevu İptal

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde yeni TC kimlik kartı, pasaport, sürücü belgesi, yeni doğum, adres kayıt ve diğer nüfus olaylar ile ilgili hizmet alabilirsiniz. Dijital sistemlerde oturtulan devlet daireleri bilindiği üzere randevu şeklinde çalışmaktadır. Örneğin pasaport randevusu aldığınızda iptal etmezseniz 24 saat içerisinde farklı bir konu ile ilgili olsa bile randevu talebinde bulunamazsınız. Peki Nüfus Müdürlüğü randevusu iptal etme işlemleri nasıl yapılır. İşte bunu yapabilmeniz için sizlere adım adım aktaracağız;

  1. İlk önce direkt Alo 199 Çağrı Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir. Numarayı tuşladığınız zaman size yardımcı olmak için telefona bağlanan müşteri temsilcisine randevu iptaline dair talebinizi bildirdiğiniz zaman gerekli işlemleri yetkili başlatacaktır ve randevunuz sistem üzerinden silinecektir.
  2. Diğer bir yöntem var olan randevuyu sorgulatarak iptalini gerçekleştirmektir. Bu işlem için şu adresten gerçekleştirebilirsiniz: https://randevu.nvi.gov.tr/appointment/index
  3. Ekranınızda karşınıza çıkacak bilgileri yazarak sorgula tuşuna bastığınız zaman randevuyu sağlıklı bir şekilde aldıysanız detayları karşınıza çıkacaktır.
  4. Buradaki sayfadan iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz