Netflix TV’lerde Bulut Oyun Beta Sürümünü Başlattı

0
39
Netflix TV'lerde Bulut Oyun Beta Sürümünü Başlattı
Netflix TV'lerde Bulut Oyun Beta Sürümünü Başlattı

Netflix bugün sınırlı beta sürümünde yeni bir bulut oyun hizmeti başlatıyor. Kanada ve Birleşik Krallık’taki az sayıda Netflix abonesi, akıllı telefonlarını kumanda olarak kullanarak TV’lerinde 2 oyun oynamayı deneyebilecek.

Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, “Bu sınırlı beta, oyun yayın teknolojimizi ve kontrolörümüzü test etmek ve zaman içinde üye deneyimini geliştirmek içindir” dedi. “Games on TV, ilk ortaklarımızın belirli cihazlarında çalışacak: Amazon Fire TV Streaming Media Players, Google TV ile Chromecast, LG TV’ler, Nvidia Shield TV, Roku cihazları ve TV’leri, Samsung Smart TV’ler ve Walmart ONN.”

Netflix TV'lerde Bulut Oyun Beta Sürümü
Netflix TV’lerde Bulut Oyun Beta Sürümü

Şu anda beta test kullanıcıları için sadece iki oyun mevcut: Bağımsız macera oyunu Oxenfree ve bir mücevher madenciliği arcade oyunu olan Molehew’s Mining Adventure. Bu oyunları akıllı telefonlarıyla oynamak için beta test kullanıcıları, Android’de kontrol cihazı olarak çalışacak Netflix uygulamasını kullanabilirken, iOS kullanıcılarının Netflix’ten ayrı bir kontrol cihazı uygulaması indirmeleri gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 13'ün en son görüntüleri daha küçük çentiği, yeni kamera düzenlemesi ile geliyor

Netflix 2021’den bu yana çeşitli mobil oyunlara erişim sunuyorsa, şirketin bulut oyun teknolojisi, şirketin oyunlarını daha fazla ekrana getirmesine olanak tanıyacak. Ancak Netflix kullanıcılarının halihazırda sahip oldukları akıllı telefonları kontrol cihazı olarak kullanmak, insanları şirkete çekmek için iyi bir yol gibi görünse de şirketin bulut oyunlarını ciddiye aldığını göstermek için bundan daha fazlasına ihtiyacı olacak. Amazon’un gecikmeyi azaltmak için doğrudan şirketin sunucularına bağlanan kendi Luna kontrolörü var ve Google da artık durdurulan Stadia hizmeti için kendi kontrolörünü yarattı.

Netflix önümüzdeki haftalarda bulut oyun beta testini daha fazla TV ortağıyla genişletmeyi planlıyor. Ayrıca PC ve Mac kullanıcıları da Netflix oyunlarını web tarayıcıları üzerinden oynayabilecekler. Bu cihazlarda oyunlar bir klavye ve fare ile oynanabilecek ve bu da akıllı telefonu bir kontrol cihazı olarak kullanmaktan daha kullanışlı olacak. Verdu bugün yaptığı açıklamada, “Beta testçilerimizden geri bildirim almayı ve önümüzdeki yolda ilerlerken daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın İlk Yüzen Nükleer Santrali: Akademik Lomonosov Son Hızda Çalışmaya Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz