Apple 10. yıl dönümünü kutlamak için Watch X üzerinde çalışıyor

0
Apple 10. yıl dönümünü kutlamak için Watch X üzerinde çalışıyor
Apple 10. yıl dönümünü kutlamak için Watch X üzerinde çalışıyor

Apple’ın ikonik Apple Watch’unu önemli ölçüde yenilemeye hazırlandığı ve cihazın piyasadaki on yıllık varlığına denk gelecek şekilde 2024 veya 2025’te Apple Watch X  tanıtabileceği bildiriliyor. Yıllar içinde yapılan bir dizi küçük güncellemenin ardından gelecek olan bu yinelemenin, saatin tarihindeki en önemli değişiklikleri getireceği tahmin ediliyor.

Apple Watch X Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Teknoloji analisti Mark Gurman’ın görüşleri, Apple Watch X’in daha modern bir tasarım sergileyebileceğini ve saat kordonlarının takılması için yeni bir manyetik mekanizma sunabileceğini gösteriyor. Kordonların yanlara kaydırılıp kilitlenmesini içeren mevcut tasarım, değerli iç alanı işgal ediyor ve böylece daha büyük piller gibi geliştirmeler için fırsatları sınırlıyor.

Apple Watch X üzerinde çalışıyor
Apple Watch X üzerinde çalışıyor

Gurman, PowerOn bülteninin son sayısında “Apple, cihazın 10. yıldönümünü kutlamak için bir “Watch X” modeli planlıyor ve bu şimdiye kadarki en büyük revizyon olacak gibi görünüyor” diye yazıyor. “Bu kategori 2014 yılında tanıtıldı ve ertesi yıl piyasaya sürüldü, dolayısıyla Apple Watch X’i 2024 ya da 2025 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor” diye ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Yeni Monitörleri Olan 'M5' ve 'M7'yi Duyurdu

Gurman, Apple’ın iyileştirmeler için ek alan açabilecek ve kordon uyumluluğunu potansiyel olarak etkileyebilecek manyetik bir bağlantı sisteminin uygulanmasını araştırdığını öne sürüyor. Bununla birlikte, bu sistemin Watch X içindeki kesin işleyişi belirsizliğini koruyor. Salt estetiğin ötesinde Watch X, mikro-LED ekran ve kan basıncını izlemeye yönelik sensörler gibi gelişmiş özellikleri de beraberinde getirebilir. 9to5mac’e göre, bu dönüşüm iPhone 7’den iPhone X’e geçişle aynı seviyede olabilir ve Apple’ın stratejik yaklaşımında potansiyel bir değişikliğe işaret ediyor.

İlk raporlar, üretim zincirindeki ayarlamalar nedeniyle microLED teknolojisiyle donatılmış Apple Watch’ların piyasaya sürülmesinde potansiyel bir gecikme olduğunu ve 2025’ten 2026’ya ertelendiğini göstermişti. Ancak bu yeni rapor önceki iddiayla çelişiyor.

Apple’ın yeni Apple Watch yinelemelerini aşamalı iyileştirmelerle sunma geleneği, cihazın başlangıcından bu yana tutarlı bir model oldu. Bununla birlikte, Gurman’ın görüşleri, birbirini izleyen sürümlerin azalan yenilikler sergilediği göz önüne alındığında, bu hızlı döngünün yavaşlatılması konusunda şirket içi tartışmaların sürdüğünü gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Grand Theft Auto: Üçleme artık Netflix ve Android'de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz