Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulamasını başlattı

0
Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulamasını başlattı
Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulamasını başlattı

Netflix, oyun arenasına girişini istikrarlı bir şekilde ilerletiyor. Halihazırda Android ve iOS cihazlarda reklamsız oyun indirme imkanı sunan yayın devi, Netflix oyunlarının televizyonda resmi olarak lansmanına hazırlanıyor. Son olarak Netflix, iPhone ve iPad’ler için Apple App Store’da Netflix Game Controller uygulamasını paylaştı ve yakın zamanda Android telefonlara da sunulması bekleniyor.

Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulaması
Netflix, TV oyunları için Game Controller uygulaması

Netflix Game Controller Uygulaması Nedir?

Netflix Game Controller uygulaması, Netflix oyunlarının televizyonda oynanmasını kolaylaştıran sanal bir gamepad işlevi görüyor. iOS 15 veya iPadOS 15 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarla uyumlu olan uygulama, TV’nizle eşleşerek mobil cihazınız üzerinden oyun oynamanızı sağlıyor. App Store açıklaması, amacını kısa ve öz bir şekilde özetliyor:

“Çok yakında Netflix’te. Netflix Game Controller ile TV’nizde oyun oynayın. Bu Oyun Kumandası uygulaması TV’nizle eşleşir ve telefonunuzu veya mobil cihazınızı kullanarak Netflix’te oyun oynamanıza olanak tanır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PlayStation Plus Aboneliğinizi Nasıl İptal Edersiniz?

Netflix’in bulut oyunlarına yönelik girişimi 2021 yılında başladı ve öncelikle mütevazı özelliklere sahip akıllı telefonları hedefledi. Şirketin amacı, oyun başlıklarını reklamların müdahalesi olmadan geniş bir kitle için erişilebilir hale getirmek olmuştur. Bulut oyun serisine son eklenenler arasında Laya’s Horizon, World of Goo Remastered ve Spooky Oxenfree II: Lost Signals gibi oyunlar yer alıyor.

Netflix Game Controller uygulamasının piyasaya sürülmesi, Netflix’in Harici Oyunlar Başkan Yardımcısı Leanne Loombe’un bu girişimin ilk aşamalarını ima etmesinden yaklaşık beş ay sonra gerçekleşti. Netflix, donanım sınırlamaları ve potansiyel gecikme sorunları gibi zorlukların bilincinde olarak bulut oyunlarına yaklaşımında ihtiyatlı davrandı. Loombe’nin ihtiyatlı tutumu, Google Stadia’nın oyun sahnesinden aniden ayrılmasının ardından ortaya çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz