Yeni Dacia SUV Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

0
195

Dacia’nın önümüzdeki senelerde piyasaya sürüleceği Yeni Dacia SUV hakkında bilmeniz gereken detayları yavaş yavaş paylaşmaya başladı. Dacia’nın efsanevi araçlarından biri olan Lodgy’in yerini alması beklenen aracın görüntüleri de ilk kez yayınlandı.

Yeni modelin ön tasarımları hazırlanırken şuan için yayınlanan tasarımların en son üstünde çalışan planlar dahilinde olduğu ve bu sayede aracın kış testlerinin de sürücüler ile buluşacak tasarımla yapılmadığını açıkladı. Modelin 2025 yılı içerisinde piyasaya sürülecek 3 yeni Dacia aracından biri olması bekleniyor.

yeni-dacia-suv-hakkinda-bilgiler-gelmeye-basladi
yeni-dacia-suv-hakkinda-bilgiler-gelmeye-basladi

7 Koltuklu Olması Bekleniyor

Dacia’nın aracın kış testlerinde model olarak 7 koltuklu kullandığı konuşuluyor. Dacia tarafının en yeni e-Tech hibrit motor serisine sahip olması beklenen aracın 138 beygir gücündeki 1.6 litrelik dört silindirli motoru ile de güçlü donanımlı bir şekilde Dacia severler ile buluşması bekleniyor. Aracın benzinli motoru ile birlikte elektrikli güç aktarma sistemini kullanması da beklenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 16'da Siri ile Aramayı Kapatma

Tasarımsal olarak daha kesin olarak net çizgiler belirlenmese de Dacia tarafında birçok model içerisinde görmüş olduğumuz Stepwar ve off-road esintileri görmemiz muhtemel olacak. Zaten modelin sürüş yüksekliğiyle alakalı olarak daha rahat hissetmeniz için seviyesinin yüksek olması gerekmektedir.

Aracın iç tasarımı ve teknolojik özellikleri ile alakalı net bir söylentiler maalesef bulunmuyor. Sadece dış tasarımı ve belirli çizgiler dahilinde aracın kış testleri gerçekleştirilirken diğer özelliklerinin açıklanması merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz