Netflix, ABD ve Kanada’da aylık plan fiyatlarını yükseltti

0
netflix fiyatı abd de yükseldi
netflix fiyatı abd de yükseldi

Netflix, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki aylık planının fiyatlarını artırdı. Planlar, planlara bağlı olarak şimdi 1 $ veya 2 $ daha pahalıya mal oluyor. Yeni fiyat artışı hem yeni hem de mevcut Netflix abonelerini etkiliyor. Mevcut Netflix aboneleri için fiyat değişiklikleri “kademeli olarak” uygulanacak. Netflix, fiyat artışının yürürlüğe girmesinden 30 gün önce mevcut üyelere e-posta göndereceğini söyledi.

Yeni Netflix ABD Fiyatları

HD akışı olmayan (480p kalite) Temel fiyat şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 $ daha pahalı. Fiyat şimdi ayda 9 dolardan ayda 10 dolara yükseldi. HD akışlı Standart planın maliyeti artık 1,5 ABD Doları, yani ayda 14 ABD Doları’ndan 15,50 ABD Doları’dır. 4K Premium planının fiyatı ayda 18 dolardan 20 dolara yükseldi.

Netflix

Yeni Netflix Kanada Fiyatları

Amerika Birleşik Devletleri’ne benzer şekilde Netflix, Kanada’da da aylık planların fiyatlarını artırıyor. 4K akışlı Premium plan şu anda 20,99 CAD (2 $ artış) iken HD akışlı Standart plan 16,49 CAD (1,50 $ artış) şeklindedir. HD akışı olmayan Temel Netflix planı 9,99 CAD’de değişmeden kalır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, gelecek yılki Galaxy Fold 4 ve Flip 4 cihazları için üretimi artıracak

Netflix bölgede fiyatları ilk kez yükseltmiyor Şirket, standart planın fiyatını 2020’de aylık 13 dolardan 14 dolara çıkardı. Benzer şekilde Netflix de 2019, 2017 ve 2015’te fiyatları yükseltti. Netflix diyor ki çok çeşitli kaliteli eğlence seçenekleri sunmaya devam edebilmek için fiyatları artırdı. Reuters’e yaptığı açıklamada Netflix şunları söyledi; Değişiklik, Netflix’in akış alanında şiddetli bir rekabetle karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıkıyor. Apple TV Plus ve Disney Plus’ın kitaplıklarına giderek daha fazla içerik eklemesi ve daha fazla abone kazanmasıyla Netflix, yeni abone ekleme konusunda sorun yaşadı. Şirket, 2021’in ikinci çeyreğinde Kuzey Amerika bölgesinde yaklaşık 400.000 abone kaybetti. Ancak fiyat artışının hiçbir faydası olmayacak. Netflix’in fiyatlarını artırdıktan sonra düşürme alışkanlığı yok. Dolayısıyla bu fiyatların kalıcı olması muhtemeldir. Yakında Türkiye’de de fiyatların yükseleceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz