Apple’ın iPad Pro’su yakında kablosuz şarj özelliğine sahip olabilir

0
kablosuz şarj
kablosuz şarj

Apple, MagSafe kablosuz şarj cihazlarının gelişiyle kablosuz şarj yeteneklerini geliştiriyor, bu nedenle bu özelliği daha fazla Apple cihazında kullanmak an meselesiydi. Birkaç iPhone modelinde, AirPods Pro’da kablosuz şarj var ve görünüşe göre yakında gelecek iPad Pro modellerinde veya en azından Mark Gurman’ın inandığı gibi kablosuz şarj alabiliriz.

Kablosuz şarj özelliğine sahip bir iPad Pro hakkında ilk bilgi, Haziran 2021’de Mark Gurman’ın Apple’ın alüminyum kasa yerine cam sırtlı yeni bir iPad modeli sunmaya çalıştığını öne sürdüğü zamandı. Bu değişikliğin ana nedeni, gelecekteki bir iPad modelinin kablosuz olarak şarj olmasına izin vermekti. Gurman’ın bu modelin 2022’de gelebileceğini iddia ettiği gibi Apple, yaklaşan iPad Pro’ya kablosuz şarj desteği eklemenin bir yolunu bulmuş olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’de Toptan Koli Bandı Üreticileri ve İhracat

kablosuz şarj

Bununla birlikte, bu konsept mevcut iPad modellerinde bulduğumuz alüminyum kasa kadar dayanıklı olmayacağından, Apple bir cam sırt kullanma fikrinden vazgeçmiş olabilir. Bunun yerine, en son bilgiler Cupertino’nun kablosuz şarjı mümkün kılmak için camdan yapılmış daha büyük bir Apple logosuna sahip bazı iPad Pro prototipleri geliştirebileceğini iddia ediyor.

Bu prototiplerden birinin, kazara hasar görmemesi için mevcut iPhone’larda bulunanlardan daha güçlü mıknatıslara sahip MagSafe’e sahip olduğu bildiriliyor. Ayrıca, bu prototiplerin, MagSafe destekli en yeni iPhone’larda bulunanlardan daha hızlı kablosuz hızları da destekleyeceği söyleniyor.

Apple’ın bize gerçekten cam Apple logolu yeni bir iPad Pro verip vermeyeceğinden emin olamayız, ancak en azından söylentiler, 2022’de büyük olasılıkla kablosuz şarj alacağımız konusunda hemfikir görünüyor. Yani şu anda, Tek yapabileceğimiz, yeni sızıntıları ve bu bilgiyi bir şekilde doğrulayabilecek bilgileri beklemek veya Apple’ın yeni güçlü tabletlerini piyasaya sürmesini beklemek. Ancak bu söylentilere kapılmadan önce, Apple’ın gelecek ürünleri gizli tutma konusunda da harika olduğunu unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz