Netflix Bölgesi veya Ülkesi Nasıl Değiştirilir?

0
1497
netflix bolge degistirme
netflix ulke degistirme

Netflix hesabınıza başka bir ülkeden giriş yaptıysanız, Netflix film ve dizi listesinin her ülkede farklı olduğunu tecrübe etmişsinizdir. Bunun sebebi, film ve televizyon stüdyolarının Netflix ile yaptığı anlaşmaların, her ülke veya bölge için farklı olmasıdır.

Örneğin, şu anda Türkiye’de en popüler içeriklerden birisi olan Friends, uzun bir süre Netflix Türkiye’de yer almamış; Türkiye’deki kullanıcılar, Friends’i izleyebilmek için Netflix bölgesi veya ülkesi nasıl değiştirilir sorusuna cevap aramıştır. Çünkü, Netflix içerik sunarken, bulunduğunuz konuma göre film ve dizilerini sunmaktadır.

Netflix Konum Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix’i başka bir ülkeden izlemenin en kolay yolu, VPN kullanmaktır. Türkçesi sanal özel ağ olan VPN, IP adresinizi maskeleyerek size çevrimiçi gizlilik ve anonimlik sağlayan bir İnternet teknolojisidir.

VPN kullanarak kendinizi başka bir ülkedeymiş gibi gösterebilir, Netflix’in başka ülkelerdeki içeriklerine ulaşabilirsiniz. Bunun için Türkiye’de çalışan en iyi VPN programları arasından tercih yapabileceğiniz gibi, bazı ücretsiz VPN servislerini de deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Rusya, Twitter'ı engellemekle tehdit etti!

Ücretsiz VPN ile Netflix İzlenebilir Mi?

Ücretsiz VPN servisleri ile Netflix izlemeniz mümkündür. Ancak, buradaki sıkıntı, ücretsiz VPN’lerin genellikle belirli bir kotaya sahip olmalarıdır. Öte yandan, video izlerken çok fazla kota harcanması, ücretsiz VPN’leri iyi bir seçenek haline getirmez. Yine de ücretsiz VPN ile Netflix izlemek istiyorsanız en iyi ücretsiz VPN, Opera tarayıcı ile gelen ve tamamen ücretsiz olan Opera VPN’dir. Ancak, bu VPN servisi ile Netflix ABD içeriklerini izlemeniz mümkün değildir.

Netflix Amerika Nasıl İzlenir?

Netflix Amerika’yı izlemek için ücretli VPN servislerini denemeniz gerekir. Türkiye’de çalışan ve Netflix Amerika’yı izlemenize olanak tanıyan en iyi VPN servisleri, ExpressVPN ve Surfshark’tır.

ExpressVPN

ExpressVPN, oldukça hızlı bağlantı sağlayan, Android ve iOS telefonlarla uyumlu uygulamalarının haricinde hem macOS hem de Windows için uygulamaları olan, Netflix için en popüler VPN servislerinden birisidir. Netflix haricinde Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer’ın engellemesini de kaldırabilen ExpressVPN, HD ve 4K HDR görüntü çözünürlüğünde Netflix izlemenize olanak sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honor Watch GS Pro tanıtıldı: Özellikleriyle göz dolduruyor!

Surfshark

Netflix ABD izlemek için kullanabileceğiniz bir diğer VPN servisi Surfshark’tır. Windows, macOS, Android, Firestick, iOS ve Linux uygulamaları olan Surfshark ile Avustralya, İngiltere, Fransa, Japonya ve Kanada içeriklerine de ulaşabilirsiniz. Reklamları ve kötü yazılımları da bloklayan Surfshark ile, Netflix izlemenin haricinde gizliliğinizi de koruyabilirsiniz.

VPN Olmadan Netflix Bölgesi Nasıl Değiştirilebilir?

Netflix bölgenizi değiştirmek istiyor, ancak VPN kullanmak istemiyorsanız, bir proxy hizmeti kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak, her ne kadar proxy ile IP adresinizi maskeleyebilseniz de verilerinizin şifrelenmeyeceğini ve tam olarak güvenli olmayacağınızı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz