Facebook, iki faktörlü kimlik doğrulama güvenlik anahtarları desteğini mobil cihazlara genişletiyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Facebook, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) için güvenlik anahtarı desteğini mobil cihazlara genişlettiğini duyurdu. Sosyal medya devi, 2017’den beri aynı desteği masaüstünde sunuyor.

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulama, çevrimiçi hesabınızı saldırıya uğramaktan korumanın en iyi yollarından biridir. Genellikle bu, şifrenizi girip ardından SMS yoluyla gönderilen veya bir Authenticator uygulaması tarafından oluşturulan bir kod girilerek yapılır. İki faktörlü bir yöntem kullanmak, kötü aktörlerin her iki bilgi setini de elde etmesini zorlaştırır ve böylece kullanıcılara gelişmiş güvenlik sağlar.

Bir anahtar zincirine sığacak kadar küçük olabilen fiziksel güvenlik anahtarı, bilgilerinizi korumanın en güvenli yollarından biri olarak kabul edilir. Authenticator uygulamaları tarafından oluşturulan veya SMS yoluyla gönderilen kodlar bazen kullanıcıları savunmasız bırakabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy A21s tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Facebook , “Hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar, hesaplarının güvenliğini artırmak için herkesin fiziksel güvenlik anahtarlarını kullanmayı düşünmesini şiddetle tavsiye ediyoruz” dedi.

iki faktörlü kimlik doğrulama
Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama

Tipik olarak, donanım güvenlik anahtarları, politikacılar, tanınmış kişiler, gazeteciler ve insan hakları savunucuları dahil olmak üzere hedef olma riski yüksek olan kişiler tarafından kullanılır. Ancak bir sosyal medya hesabı, banka hesabı veya e-posta için herkesin benzer güvenlik önlemlerini alması iyi bir uygulamadır. Parolanız sızdırılsa bile, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmak, özellikle de her zaman yanınızda olan bir güvenlik anahtarı ise hesabınızı yine de koruyabilir.

Google tarafından Titan adı verilen seçenekler de dahil olmak üzere piyasada çeşitli güvenlik anahtarları vardır. Titan, USB-A / NFC, Bluetooth / NFC / USB ve USB-C dahil birkaç farklı konfigürasyonda sunulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yerli işletim sistemi Pardus'un 19.5 sürümü yayınlandı!

Facebook kullanıcıları, güvenlik anahtarlarını Ayarlar’ın Güvenlik ve Oturum Açma bölümünde iki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydedebilir. İki faktörlü kimlik doğrulama için fiziksel bir güvenlik anahtarı seçmezseniz, kesinlikle bir Authenticator uygulaması kullanmalısınız. 1Password dahil olmak üzere Microsoft, Google ve diğer birçok hizmet, Kimlik Doğrulayıcı seçenekleri sunar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz