NASA Tarafından Ankara’nın Fotoğrafı Günün Fotoğrafı Seçildi

0
NASA-Ankara
NASA Ankarayı Paylaştı

NASA , Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere NASA’nın paylaştığı Ankara’nın uzaydan çekilmiş fotoğrafından ayrıntılarıyla bahsedeceğiz. Bu harika manzara herkes tarafından görülmeye değer.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”NEO nedir?” answer-0=”NASA’nın gözlem evi.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”NEO Ankara’nın fotoğrafını nasıl çekti?” answer-1=”Üstün bir teknolojiyle uzaydan görünümünü çekerek paylaştı” image-1=”” headline-2=”h4″ question-2=”NEO neden Ankara’yı paylaştı?” answer-2=”NEO her gün bir yerin fotoğrafını sitesinde paylaşıyor. Bilgi vermek amaçlı olduğunu söyleyebiliriz.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

NEO olarak bilinen NASA’nın gözlem evi, Uluslar arası Uzay İstasyonu’ndan çekilmiş bir fotoğraf paylaştı ve bu fotoğrafta Ankara net bir şekilde gözüküyor. Yani Ankara’nın gece çekilmiş fotoğrafı paylaşıldı ve NEO web sitesinde bu fotoğrafı günün fotoğrafı olarak paylaştı.

Nasa-ankara-fotografi
NASA Ankara’nın Fotoğrafını Paylaştı

NASA gözlem evi her gün çeşitli fotoğraflar paylaşarak harika görselleri tüm Dünya’ya sunuyor. Bu fotoğraflar dünya-uzay arasındaki bağları güçlendirecek nitelikte. Bundan öncede uzay fotoğrafçıları birçok farklı fotoğrafı çekerek NEO’nun sitesinde paylaşmıştı ve paylaşılan fotoğraflar hep günün fotoğrafı olmuştu. 28 Haziran günü de Ankara’nın günü oldu ve Uluslar arası Uzay İstasyonu’ndaki bir astronot bu fotoğrafı çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elektrikli BMW iX3 için Türkiye fiyatı duyuruldu!
İlginizi Çekebilir: NASA’dan Uzayda Kullanılabilecek Tuvalet Yarışması

 

NASA : Ankara’da Gece Fotoğrafı

NEO’nun paylaştığı fotoğraf “Ankara’da Gece” başlığı ile yayınlandı ve birçok kişi tarafından ilgiyle karşılandı. Ankara’nın fotoğrafında merkeze Anıtkabir alındı ve çevre otoyollar da gösterildi. Sarı ve beyaz ışıklar geceye renk katarak adeta büyülü bir ortamı canlandırdı. Ankara’da bir gece manzarasını bu kadar harika bekli de hiç görmemiştiniz. Şehri yüksekten bu şekilde görebilmek bundan önce neredeyse imkansızdı diyebiliriz.

NASA-ankara
NASA’nın Geceleyin Uzaydan Çektiği Ankara

NEO sarı ve beyaz ışık tonlarıyla bazı bölgeleri farklı renklerde gösterdi. Beyaz renkler sanayi bölgelerini gösterecek şekilde kullanıldı. Bu ışık farkını ortaya koyabilmek için de gerçekten üstün bir teknoloji kullanıldı. Bu ışık tonlarına bakarak sanayi bölgeleri kolaylıkla ayırt edilebiliyor. Yani aslında fotoğraf başka açılardan da fayda sağlıyor. NEO Anıtkabir’den bahsederken de “Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanının son dinlenme yeri” olarak bahsetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple HomePod üretimden kaldırıldı

NEO İstanbul’u Daha Önce Paylaşmıştı

NEO Ankara’yı tanımlarken de “Türkiye’nin coğrafi ve politik başkenti” sözlerini kullandı. Daha önceki paylaşımlarında da NEO, İstanbul’un fotoğraflarını paylaşmıştı ve aynı ışık tonlarını kullanmıştı. İstanbul’u tanımlarken de ülkemizin ekonomik başkenti olduğunu ifade etmişti. Ayrıca İstanbul’un Avrupa ve Asya’yı bağlayan gücünden de bahsedilmişti.

NEO’nun paylaştığı fotoğraflar tüm Dünya’da ilgiyle takip ediliyor. Tüm fotoğraflar birbirinden güzel manzaraları içeriyor ve kesinlikle görülmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz