Modem İnternet Işığı Yanmıyor

0
modem internet ışık yanmıyor sorunu
modem ışığı yanmıyor

Wi-Fi ağınızın bağlı olması ancak internetinizin çalışmaması inanılmaz derecede sinir bozucu. Ağ, Wi-Fi menünüzde görünüyor, doğru şifreyi girdiniz, ancak ardından tarayıcınızı açıyorsunuz ve hiçbir şey alamıyorsunuz. Modem neden çalışmıyor veya DSL internet ışığı yanmıyor? Suçlu birçok farklı şey olabilir. Bazen çözüm basittir; yönlendiricinizin tarihi geçmiş olabilir veya yalnızca hızlı bir yeniden başlatmaya ihtiyaç duyabilir. Ama bazen biraz daha karmaşıktır. Bu yazıda modemde internet ve ADSL ışığı yanmıyor ipuçlarını ele alıyoruz, ancak daha karmaşık ağ sorunları hakkında tavsiye almak için daha aşağıya atlamaktan çekinmeyin. Başlayalım.

İnternet Modem Sorun Giderme

Yani bariz şeyleri denediniz ve hala çalışmıyor. Bu, koltuğunuzdan kalkıp ekipmanınıza bir göz atmanın zamanı geldiği anlamına gelir. Endişelenme – bunu kısa sürede tekrar çalıştıracağız.

Wi-Fi’nizi Farklı Cihazlarda Test Edin

Dizüstü bilgisayarınızdaysanız, aynı Wi-Fi bağlantısı üzerinden internete bağlanıp bağlanamayacağınızı görmek için telefonunuzu veya tabletinizi çıkarın. Bir cihazda bağlanıp diğerine bağlanmıyorsa, internet bağlantınızın iyi olduğunu ve sorunun bağlantısının kesilen cihazda olduğunu bilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, hizmetlerini tanıtmak için Windows 11 Dosya Gezgini'ne reklamlar ekleyebilir

Wi-Fi ise değil herhangi bir cihaz üzerinde çalışan, ancak, o zaman sorunlara neden oluyor yönlendirici, modem veya ISS bu. Modeminizi yönlendiricinize bağlayan hatalı bir Ethernet kablosu da olabilir. Bağlantısı kesilen cihazlar için bu parçanın ilerleyen kısımlarında bazı ipuçları sunacağız , ancak modem ve yönlendirici ile başlayalım, çünkü bunlar Wi-Fi sorunlarının en yaygın suçlularıdır.

İnternet Işığı Yanmıyor

Modemi ve yönlendiriciyi fişten çekin ve bir dakika kadar fişten çekin. Ardından onları tekrar takın ve yeniden bağlanıp bağlanamayacaklarını görün. Modem ve yönlendirici, ev internet ağınızın kalbi ve ciğerleri gibidir ve basitçe onları çıkarmak, ekipmana bellek bankalarını temizleme ve görevleri yeniden başlatma şansı verir.

Ekipmanınızın önündeki DSL LED ışıklara bakarak sinyal alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. ADSL internet ışığı yanmıyor ise genellikle WAN, İnternet veya bir küre simgesiyle etiketlenir ve ışık (genellikle beyaz veya yeşil) sabit veya yanıp sönüyorsa internetin açık olduğunu söyleyebilirsiniz. İnternet ışığı kırmızı yanıyor veya hiç yanmıyorsa, bu hala düzgün çalışmıyor demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır?

Modem

Modem DSL Işığı Yanmıyor

Yedek bir Ethernet kablonuz varsa, modeminize ve yönlendiricinize takılı olanla değiştirin ve bir fark yaratıp yaratmadığına bakın. Kablolar sonsuza kadar dayanmaz ve mevcut Ethernet kablonuz kovayı tekmelemiş ve değiştirilmesi gerekebilir.

Kablolar evcil hayvanlar veya haşereler tarafından da zarar görebilir, bu nedenle köpeğinizin onu çiğnemediğinden ve yaralanmadığından emin olun.

İnternet Servis Sağlayıcınızı Arayın

Bazen modeminiz, yönlendiriciniz ve ISS’nizin ağı arasında bir iletişim hatası olabilir – özellikle de ekipmanınızı internet sağlayıcısından kiralamak yerine sahibiyseniz. Bu durumda en iyi çözüm, sağlayıcınızı aramak ve sorunun ne olduğunu sormaktır.

ISS’nin teknik destek departmanı, hizmetlerinin kapalı olup olmadığı konusunda size net bir yanıt verecektir. Modemin ağ ile düzgün bir şekilde iletişim kurmadığı bir hata varsa, ISP sistemi kendi ucunda sıfırlayabilir ve ağı sahip olduğunuz modemi tanımaya zorlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz