iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır Resimli

0
iphone internet ayarı
iphone internet ayarı

iPhone’unuzu web sitelerinde gezinmek, uygulama yüklemek, yol tarifi vermek, e-posta göndermek gibi, aslında hayatınızı yönetmek gibi, yapmak için yapıldığı şeyler için kullanamamaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Tüm bu görevler arasındaki bağlantı, hepsinin bir internet bağlantısı gerektirmesidir. Bazen bir iPhone, Wi-Fi’ye veya mobil verilere bağlı olduğunu söylese bile internete erişemez. Bu olduğunda, cihazın internet ayarları kesildiği anlamına gelir.

Bir iPhone’da Hangi Ağ Ayarları Var?

Bir iPhone’un ağ ayarları, cihazın hem Wi-Fi’ye hem de hücresel ağa nasıl bağlanacağını kontrol eder. Sorunu çözmek için ağ ayarlarınızı kolayca sıfırlayabilirsiniz, ancak öncelikle sorunu doğru bir şekilde teşhis ettiğinizden emin olmanız önemlidir, çünkü ağ ayarlarını sıfırlamak aynı zamanda depolanan Wi-Fi şifrelerini ve hücresel ayarları da sıfırlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi, 29 Mart'ta yeni bir Mi MIX akıllı telefonunu piyasaya sürüyor

Telefonunuzun içeride olmadığından emin olun. Uçak modu, telefonunuzun kablosuz özelliklerini kapatan, Wi-Fi yönlendiricinizin düzgün çalıştığını ve menzilinde olduğunuzu ve telefonunuzun doğru Wi-Fi ağına bağlı olduğunu gösterir.  Yukarıdakilerin tümü kontrol edilirse, telefonu kapatıp açarak iOS cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse, ağ ayarlarınızı sıfırlamanın zamanı gelmiştir.

İnternet

Bir iPhone’da Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. “Genel” sekmesine dokunun.
  3. Sayfanın sonuna gidin ve “Sıfırla” düğmesine dokunun.
  4. “Ağ Ayarlarını Sıfırla”ya dokunun.
  5. Gerekirse parolanızı girin.

Telefonunuzun yeniden başlatılması biraz zaman alacaktır. Tekrar açıldığında, tüm ağ ayarlarınız silinecektir. Ağ ayarlarınızı sıfırlayarak Wi-Fi ağlarını ve parolaları, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarları, bu nedenle önceden saklanan Wi-Fi şifrelerini yeniden girmeye hazır olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz