Minecraft’ta ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası Nasıl Düzeltilir?

0
Minecraft'ta ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası Nasıl Düzeltilir?
Minecraft'ta ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası Nasıl Düzeltilir?

Oynayacak arkadaşlarınız olduğunda Minecraft kendi haline gelir, ancak bir arkadaşınızın dünyasına bağlanmaya çalıştığınızda hiçbir şey eğlenceyi gölgeleyemez ve “Minecraft Dünyaya Bağlanamıyor Hatası” alırsınız. Bunun olmasının çeşitli nedenleri var ve gerçek oyuncular gibi madenciliğe ve işçiliğe geri dönebilmeniz için size en olası sorunları anlatacağız.

Minecraft ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası Düzeltme

Bağlantınızı Kontrol Edin

Minecraft’ı açmadan önce ağ sorunları olasılığını ortadan kaldırın. Bir bağlantıyı anında kontrol etmenin en hızlı yolu, farklı bir ağa geçmektir. Kullanılabilir başka bir ağınız yoksa, telefonunuzu mobil ortak erişim noktası olarak kullanmayı deneyin. Minecraft farklı bir internet bağlantısında düzgün çalışmaya başlarsa bu, sorunun İSS’niz veya yerel ağınız olabileceğine dair bir ipucudur.

Minecraft’ı (ve Bilgisayarınızı) Yeniden Başlatın

Klasik sorun giderme tavsiyesi her zaman geçerlidir. Minecraft oturumunuz çalışırken bazı şeyler değişmiş olabilir veya bilgisayarınızın ağ sürücüsünde bir aksaklık olabilir. Bir konsolda Minecraft oynuyor olsanız bile, bunun yardımcı olup olmadığını görmek için makineyi kapatıp açmanın zararı olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   HTC U23 Pro duyuruldu: Snapdragon 7 Gen 1, 108MP kamera ve 120Hz ekran
Minecraft'ta ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası
Minecraft’ta ”Dünyaya Bağlanamıyor” Hatası

Güncellemeleri Kontrol Edin

Genel olarak, bağlanmaya çalıştığınız dünyayla aynı Minecraft sürümüne ihtiyacınız var. Yani hem dünyanın sunucusu hem de o dünyaya bağlanmaya çalışan herkes en son sürüme sahip olmalıdır.

Windows Güncellemelerini Kontrol Edin

Minecraft’ın uygun şekilde güncellendiğinden emin olurken, bekleyen herhangi bir Windows güncellemesi olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Windows’u bir süredir güncellemediyseniz, Minecraft kopyanız çok yeni olabilir ve artık Windows’un eski bileşenleriyle çalışmıyor olabilir veya daha sonra düzeltilen bilinen bir hata olabilir.

Özel Dünyanızı Yeniden Yükleyin

Bu düzeltme bizim kullandığımız bir düzeltme değil, ancak forumlardaki oyuncuların bu konuda biraz şansı varmış gibi görünüyor. Bazı nedenlerden dolayı, özel dünyalarınızdan birini yeniden yüklemek, bir arkadaşınızın dünyasına bağlanmanıza izin verir. Bunun neden işe yarayacağı açık değil, ancak bir açıklama, dünyalarınızdan birini yüklemenin, bozulmuş veya yanlış değerlere sahip olabilecek paylaşılan bir yapılandırma dosyasının üzerine yazmasıdır. Her iki durumda da denemekten zarar gelmez:

  1. Minecraft’ı başlatın ve Microsoft Hesabınızla oturum açın.
  2. Oynat’ı seçin.
  3. Dünyalar sekmesine gidin ve kendi dünyalarınızdan birini başlatın (eğer yoksa bir tane oluşturun).
  4. Oyun menüsünü açın ve Kaydet ve Çık’ı seçin.
  5. Şimdi ana menüye geri dönmelisiniz. Arkadaşlar sekmesini seçin ve tekrar onların dünyasına katılmaya çalışın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 15 Pro Max 3-4 Hafta Gecikebilir

Sorun buysa, sorunsuz bir şekilde bağlanmalısınız.

Ağ Kartınız için Sürücüleri Güncelleyin

Ağ sorunları eski sürücülere kadar izlenebilir, bu nedenle ağ arabiriminiz için yeni sürücülerin olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Bağdaştırıcı sorunlarını kontrol etmenin bir yolu, diğerine geçmektir. Örneğin, Wi-Fi kullanırken Ethernet’e geçin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Varsa, sorunlu adaptörü yapan şirketin web sitesine gidin veya en son sürücüyü almak için ana kart sürücü sayfanızı ziyaret edin.

VPN Kullan

Sorun belirli Minecraft sunucusundaysa veya o sunucuya giden yönlendirme yolundaysa, bir VPN kullanın. Kullanmakta olduğunuz VPN sunucusunun konumunu değiştirerek, verilerinizin ağ üzerinde izlediği yolu değiştirebilir ve sunucuya bağlanmanızı engelleyen birlikte gösterimi aşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz