Yahoo Answers 15 yıl sonra kapanıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bir zamanlar milyonlarca sorgu için hareketli bir merkez olan uzun süredir devam eden site Yahoo Answers kapanıyor. Site 4 Mayıs 2021’de resmi olarak kapatılacak olsa da, kullanıcıların siteden verilerini istemek ve indirmek için 30 Haziran’a kadar vakti olacak.

Yahoo Answers 20 Nisan’da Soru Almayı Bırakacak

Quora günlerinden önce, Yahoo Answers, ister ilişkilerle, evcil hayvan bakımı ile veya hatta ödevinizle ilgili uğraştığınız bir soru ile ilgili olsun, hemen hemen her soru için başvurulacak bir platformdu. Platformun bir zamanlar canlı olan topluluğu, tamamen yararsız olanlardan neredeyse bilimsel raporlara kadar değişen, yardımseverlik açısından değişen yanıtları gönüllü olarak verdi.

Şimdi sitenin 15 yıllık hükümdarlığı sona eriyor. Verge göre,  bir SSS sayfası işaret Yahoo’nun sitesine Yahoo Yanıtlar 20 Nisan’da salt okunur duruma geçişi yapılacak ve ziyaret denerseniz sonra 4 Mayıs’ta tamamen web kapalı alınacaktır belirtiyor, Yahoo Answers kapanış tarihinden sonra Yahoo ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Telefonda Kayıp AirPods Nasıl Bulunur?
Yahoo Answers
Yahoo Answers

Aynı SSS sayfası, verilerinizi Yahoo Answers’dan nasıl indirebileceğiniz gibi mevcut kullanıcılar için bazı bilgiler de içerir. Yıllar boyunca sorularınızı ve cevaplarınızı korumak istiyorsanız, bu verileri 30 Haziran 2021’den önce Yahoo’dan talep etmelisiniz.

Yahoo, isteğinizi işleme koymanın 30 gün kadar süreceğini ve hazır olduğunda JSON biçiminde indirilebileceğini belirtiyor. Yahoo Answers içeriğinizi Yahoo’nun Yardım Merkezi sayfasından indirme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yahoo Answers ve Bir Devrin Sonu

Yahoo Answers 2005’ten beri temel bir Soru-Cevap sitesi olmuştur. Yanıtların kalitesi yıllar geçtikçe azalmış olabilir, ancak Quora gibi benzer platformlar üzerinde etkisi olduğuna şüphe yok. Ancak itiraf etmeliyiz ki, Yahoo Answers’ın tanınır hale geldiği uzun soluklu rantları, yaygın trolleri ve ara sıra verilen akıllı yanıtları özleyeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz