Microsoft, korsan Office kullanıcılarına %50 indirim sunuyor

0
microsoft korsan kullanıcılara indirim
microsoft korsan kullanıcılara indirim

Microsoft, bir süredir Office 365 abonelik hizmetini zorluyor ve şirket şimdi korsanları ücretli abonelere dönüştürmek istiyor. Microsoft, Microsoft Office’in korsan sürümünü kullananlara %50’ye varan indirim sunuyor. Şirket, korsanları kurcalanmış olabilecek yazılımları kullanmaktan caydırmak için promosyonu Office uygulamalarında bir uyarı şeridi çubuğuna yerleştirdi.

Bir kullanıcı Office uygulamasına (Ghacks aracılığıyla) yerleştirilen bağlantıya tıkladığında, kullanıcıyı korsan yazılım kullanmanın neden riskli bir iş olduğunu açıklayan bir tanıtım sayfasına götürür. Henüz abone değilseniz, kullanıcı mesajı korsan bir kopya kullanarak almadıkça, indirim sunmayacağından web sitesini ziyaret etmenin bir anlamı yoktur.

korsan

Site, “korsan yazılımların bilgisayarınızı güvenlik tehditlerine maruz bıraktığını” ve “bozuk dosya ve veri kaybına” neden olabileceğini açıklıyor ve ayrıca bilgisayarınızı ve kişisel bilgilerinizi “virüs ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına maruz kalmak” için devreye sokuyor. Yazılım devleri, kullanıcıların “kritik güncellemeleri alamayacağını veya dosyaları düzenleyemeyeceğini” de listeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Peugeot 5008 yeni fiyat listesi dudak uçuklattı!

Söz konusu indirim, Microsoft 365 Aile abonelik fiyatını ilk yıl için yalnızca 49,99 ABD dolarına, Microsoft 365 Bireysel paketinin ise bir yıllık maliyeti yalnızca 34,99 ABD dolarına düşürüyor. Fiyatlar cazip, ancak korsanları bir kez satın alma, sonsuza kadar sahip olma tekniğinden aboneliğe dayalı bir teknikten geçmeye gerçekten teşvik edip etmeyeceğinden emin değilim. Microsoft, abonelik modeline dayalı olmayan ve 149,99 ABD doları tutarındaki standart Office 2021 için herhangi bir indirim sunmuyor.

Microsoft’un abone sayısını artırmak ve halihazırda var olan 50 milyon ödeme yapan müşterisinin ötesine geçmek istediği açık. Bazı korsanlar bir yıllığına kaydolabilir – çünkü bu gerçekten çok fazla – ancak birçoğu daha sonra ödeme yapan bir müşteri olarak kalmayabilir. Bu stratejinin Microsoft için nasıl çalıştığını göreceğiz. Bazı kullanıcıları dönüştürebildiği sürece, şirket için hala büyük bir kazanç olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz