Microsoft Edge, Google Chrome gibi yeni güncellemeleri daha sık yayınlayacak

0
48

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Google, kısa süre önce, geleneksel altı haftalık sürüm döngüsünü hızlandırarak, dört haftada bir Chrome için önemli güncellemeler yayınlamayı planladığını duyurdu. Şimdi Microsoft, Google’ın dört haftalık ritmini daha hızlı Edge güncellemeleriyle eşleştireceğini duyurdu.

Yeni Güncellemeleri Daha Sık Yayınlayacak

Microsoft, sürüm döngülerindeki değişikliğin, geçici olarak Eylül ayında başlaması planlanan Edge 94 ile başlamasının beklendiğini söyledi. Bu arada Google, 2021’in 3. çeyreğinde Chrome 94 ile geçiş yapacağını söyleyerek benzer bir zaman çizelgesine bağlı kalıyor. Google gibi Microsoft, bu daha agresif sürüm programının kurumsal müşteriler için farklı olacağını söyledi.

Microsoft, bir blog gönderisinde bu seçenek yalnızca yönetilen ortamlara sahip müşteriler için geçerli olacak. Gönderide “Microsoft Edge, güncellemeleri yönetmek için daha uzun bir zaman çizelgesine ihtiyaç duyan kurumsal müşterilerimize yardımcı olmak için daha uzun, 8 haftalık bir ana sürüm döngüsüne uygun Uzatılmış Kararlılık seçeneği sunacak.”dedi .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni zam ile 700 bin TL'yi buldu: Mercedes C200 fiyatına zam yapıldı!

Microsoft’a göre, 8 haftalık seçeneği seçmeyen kurumsal müşteriler varsayılan olarak 4 haftalık kadansa ayarlanacak. Genişletilmiş Ahır seçeneğini seçenler, daha yönetilebilir bir hızda sunulan 4 haftalık döngülerde aynı yeni özellikleri ve güvenliği alacaklar. Güvenlik güncellemeleri, Genişletilmiş Kararlılık seçeneğindeki en önemli düzeltmelerle iki haftada bir tanıtılacaktır.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Microsoft Edge, bu yıl dikey sekmeler, temalar ve geçmiş ve sekme senkronizasyonu gibi özelliklerle birçok yeni güncellemenin alıcısı oldu. Microsoft ayrıca, belleği ve CPU kaynak kullanımını iyileştirerek tarayıcı performansını artırmak için tasarlanmış uyku sekmeleri de piyasaya sürdü.

Microsoft’un Edge için yayınlama yol haritasına göre, bir sonraki büyük güncelleme 15 Mart’ta, ardından 27 Nisan’da veya yaklaşık altı hafta sonra başka bir sürümde gerçekleşecek. Bununla birlikte, Eylül ayı sonunda, Microsoft daha hızlı bir yayın programına geçecek ve bu hızın yeni yılda da devam etmesini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz