Microsoft Edge için birçok farklı ve güzel yenilik geldi!

2
microsoft edge yeni özellikler

Google’ın geliştirdiği açık kaynak kodlu Chromium altyapısını kullanan Microsoft Edge, yeni gelecek olan güncellemeyle beraber, Chrome’un tahtını sallayacak gibi duruyor. Çünkü halihazırda en hızlı tarayıcı olarak biliniyor ve yeni özelliklerle beraber kullanım oranı baya bir artacak gibi duruyor.

Microsoft Edge yeni özellikleri neler?

Microsoft Edge yeni özellikleri neler

Microsoft’un en çok tarayıcısı olan Edge için gelen yeni özellikleri genel itibariyle aşağıda sıraladık.

  • Dikey sekme ile kullanabilme
  • %41 daha da hızlı açılma
  • Matematik işlemlerini detaylı şekilde çözme
  • Bing arama sonuçlarının daha da iyileştirilmesi

Bilgisayar ekranı 16:9 olanlar için dikey sekme özelliği çok işe yarayacak. Zira yatay sekmeye her ne kadar alışkınlık edindiysek bile, dikey sekmeye alışınca tarayıcı kullanımı daha da pratik ve az karmaşık hale bürünüyor. Bir de zaten halihazırda çok hızlı olan Edge’nin %41 oranında daha hızlı açılması demek, birçok kullanıcının bu tarayıcıya geçmesi demek. Çünkü bu hız ve özellikler ile rakip tarayıcıları gerisinde bırakmayı başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows Sıfırlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Microsoft Edge nedir?

microsoft edge nedir

Microsoft Edge; Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One’da kullanılmak üzere Microsoft tarafından geliştirilen web tarayıcısı. Tüm cihaz türlerinde Internet Explorer’ın yerini alarak varsayılan web tarayıcısı olmak üzere tasarlandı.

2 YORUMLAR

  1. Google chrome çok RAM tüketiyor, artık Microsoft edge mi kullansam diyorum denemek lazım, explorer zamanları iyi değildi ama şuan hoş ve iyi görünüyor.

    • Emin olun Edge harika bir tarayıcı. Çok RAM tüketmiyor ve yavaş değil. Explorer ile karşılaştırmak mümkün bile değil. Kullanmanızı tavsiye ediyorum. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz