Microsoft, Bu Yıl Windows ve Mac İçin Office 2021’i Piyasaya Sürecek

0
9

Merhaba sevgili Tekno bilim adamı takipçileri,

Microsoft, şirketin Office paketinin iki yeni sürümünü – kişisel kullanım için Microsoft Office 2021 ve ticari amaçlar için Office LTSC (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) yayınlayacağını onayladı.

Ayrıca Office 2021’in Office 2019 için bir güncelleme olacağı ve Microsoft 365 aboneliğine gerek kalmadan tek seferlik bir ücret karşılığında sunulacağı açıklandı. Şirketin maliyeti artırmaya yönelik herhangi bir planı yok. Office LTSC için, bu yılın Nisan ayında birkaç ay içinde ticari bir ön izleme sunulacak. Şimdiye kadar, bu yeni sürümle ilişkili özellikler bilinmemektedir, ancak en az 5 yıl boyunca destek almaya devam edeceği biliniyor.

Microsoft Office 2021 Yenilikleri

Excel’de erişilebilirlik iyileştirmeleri, Dinamik Diziler, yeni bir karanlık mod ve XLOOKUP’un yanı sıra Word, Outlook, Excel ve PowerPoint dahil olmak üzere tüm popüler uygulamaları ve başka küçük değişiklikler yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome, verimliliğinizi artıracak yeni özellikler getiriyor
Microsoft
Office 2021

Aynı özelliklerin Office 2021’de de mevcut olmasını bekliyorduk ve şirket, lansman tarihine yakın bir zamanda yeni özelliklerle ilgili daha fazla ayrıntı paylaşma sözü verdi. Lansman tarihi henüz bilinmese de Microsoft, bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağını söylüyor.

Hem Office 2021 hem de Office 2021 LTSC sürümleri Windows ve Mac kullanıcıları için mevcut olacaktır. Özellikler OneNote uygulamasıyla birlikte gönderilecek ve hem 32 bit hem de 64 bit desteğine sahip olacak. Office LTSC ile, kullanıcıların cihaz tabanlı kalıcı bir lisans alması gerekir. Office Standard, Office Professional Plus ve bireysel uygulamaların fiyatı genel kullanıcılar için yüzde 10 artırılacaktır. Son teknolojik gelişmeler hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer yazıları kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz