Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 Milyar Dolara satın aldı

0
Activision satıldı
Activision satıldı

Microsoft, dünyanın en büyük ve en popüler video oyunu yayıncılarından biri olan Activision satın alma planlarını duyurdu. Anlaşmanın değeri 68,7 milyar doların üzerinde, bu da Microsoft’un 2016’da LinkedIn için 26 milyar dolara satın aldığı ödemenin iki katından fazla. Microsoft, Bethesda da dahil olmak üzere dünyanın en büyük oyun yayıncılarından bazılarını yavaş yavaş satın alıyor ve bu da onun “gelir açısından Tencent ve Sony’nin ardından üçüncü en büyük oyun şirketi” olmasını sağlayacak.

Farkında olmayanlar için Activision, Diablo, Call of Duty franchise, Candy Crush, Overwatch ve Warcraft’ın beğenisine sahiptir. Anlaşma gerçekleşirse, Microsoft’u dünyanın en büyük üçüncü oyun şirketi yapacak ve kullanıcıları ödeme yapan Xbox Game Pass abonelerine dönüştürmek için çok daha fazla etkisi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Haberler Vitrini artık mobil cihazlarda kullanılabilir

Activision

Duyuruda Microsoft, artık 25 milyondan fazla Xbox Game Pass abonesine sahip olduğunu ve şirket, daha fazla oyun stüdyosu satın aldıkça ödeme hizmetini daha da fazla oyunla artırmayı planladığını duyurdu.

Microsoft ayrıca anlaşma kapandıktan sonra Activision’ın oyunlarını Xbox Game Pass’e eklemeyi planlıyor ve şirket anlaşma tamamen kapanana kadar bağımsız hareket edecek. Bu şaşırtıcı değil, ancak Microsoft’a diğer yayıncılar ve platformlar üzerinde çok fazla kaldıraç sağlayacak olan anlaşma hakkında düzenleyicilerin ne söyleyeceği görülmeye devam ediyor. Microsoft’un yeni satın alma anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Activision’ın Xbox evrenine katıldığını görmekten mutlu olur musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz