Instagram ücretli abonelikleri test etmeye başladı!

0
412
instagram ücretli abonelik
instagram ücretli abonelik

Instagram, ABD’de ücretli abonelikleri test etmeye başladı. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük bir içerik oluşturucu grubuyla ortaklık kurdu ve ülkedeki Instagram kullanıcıları, bu içerik oluşturucuların özel içeriklerine ve özelliklerine erişmek için abone olabilecekler. Aboneler ayrıca, bu abonelerin Instagram gönderilerinin yorumlar bölümünde ve içerik oluşturucuların gelen kutularında öne çıkmasını sağlayacak özel bir rozet alacak.

Bu abonelik, diğer çeşitli uygulamalar ve hizmetler tarafından sunulanlara benzer olacaktır. Özel içeriğe erişmek için bir müşteri aylık olarak ücretlendirilir. Fiyat katmanları aylık 0,99 ABD Doları ile aylık 99,99 ABD Doları arasında değişecektir. İçerik oluşturucu, abonelikleri için bir fiyat katmanı belirleyebilecektir. Instagram, “en az 2023’e kadar” içerik oluşturucunun gelirlerinden komisyon almayacağını söylüyor.

TechCrunch’ın bildirdiği üzere, kullanıcılar Özel bir Rozet kazanmanın yanı sıra, örneğin Öne Çıkanlar olarak kaydedilen Hikayeler gibi yalnızca abonelere özel içeriğe erişebilecekler. Aboneler, özel yayınlardan haberdar edilecek ve abonelere özel, özel mor renge sahip olacak Hikayelere erişebilecekler. İçerik oluşturucular ayrıca kamera arkası içeriği, özel anketler ve çok daha fazlasını paylaşabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir Zamanlar Sokakta Yatan Instagram Fenomeni Nasıl Bir Milyonere Dönüştüğünü Anlattı

ücretli abonelikleri

Lansman sırasında, toplam 10 ABD’li içerik oluşturucuya yeni özelliğe erişim izni verildi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz, bu içerik oluşturucuların profil sayfasında bir “abone ol” düğmesi görebileceksiniz. Ücretli Instagram aboneliği bulunan içerik oluşturucular arasında basketbol oyuncusu Sedona Prince, Olympian Jordan Chiles ve astrolog Aliza Kelly yer alıyor. Bu, Instagram aboneliğinin mevcut olduğu 10 içerik oluşturucunun listesidir:

  • @alanchikinchow
  • @sedona._
  • @alizakelly
  • @kelseylynncook
  • @elliottnorris
  • @jordanchiles
  • @jackjerry
  • @bunnymichael
  • @donalleniii
  • @lonnieiiv

Instagram başkanı Adam Mosseri yaptığı açıklamada, ücretli aboneliklere sahip olmanın, etkileyicilerin ve içerik oluşturucuların öngörülebilir bir gelir elde etmesinin “en iyi yollarından biri” olduğunu söyledi. Öte yandan Meta’nın Ürün’ün eş başkanı Ashley Yuki, sosyal ağın asıl amacının “yaratıcıların geçimini sağlamasına yardımcı olmak” olduğunu söyledi.” Raporda belirtildiği gibi, Facebook ve Instagram Abonelikleri gelecekte birleştirilebilir. Yuki, özelliğin henüz uygulanmadığını söylese de, “bu, [iki şirketin] gelecek için kesinlikle düşünebileceği bir şey.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz