Meta, Facebook’un 3D avatarları güncelleyerek Instagram Hikayelerine ve DM’lere yayılıyor

0
meta instagram hikayelerinde DM
meta instagram hikayelerinde DM

Snapchat’in Bitmoji avatar özelliği popüler hale geldikten sonra Meta (eski adıyla Facebook), Facebook’ta avatarları tanıttı. Bu, 2019’da geri döndü ve platform yalnızca birkaç bölgede mevcuttu. Şirket, artık ABD, Kanada, Meksika dahil olmak üzere daha da fazla bölgeye daha fazla kişiselleştirme seçeneği ile yeni 3D avatarları getirdiğini ve ayrıca Instagram Hikayeleri, DM’ler, Facebook Messenger ve daha fazlasını getirdiğini duyurdu.

Bir blog gönderisinde Meta, 3D avatarlarının yakında Instagram’da kullanıma sunulacağını ve daha fazla bölgeye ulaşacağını duyurdu. Şirket ayrıca, kullanıcıların karakterlerini daha fazla şekilde özelleştirmesine izin vermek için daha fazla özelleştirme seçeneği ekledi. Meta ayrıca avatarların görünümlerini iyileştiren bazı iyileştirmeler yaptı.

3D avatarları

Kullanıcılar artık Facebook, Instagram ve Messenger’daki 3D avatarlardan faydalanabilir ve zaten birçok insan tarafından kullanılabilir. Platformlardan herhangi birini kullanıyorsanız, yenilemek veya herhangi bir güncellemeniz olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, halihazırda bir avatar kurulumuna sahip olan kullanıcılar için, yeni eklenen avatar geliştirmelerinin mevcut karakterleri için görünmeye başlayacağını da belirtmekte fayda var. Ek olarak Meta, kullanıcıların farklı platformlarda farklı avatarlar oluşturmasına da izin verecek. Örneğin, bir kullanıcının Facebook, Instagram ve Messenger’da senkronize edilmiş bir avatarı olabilir veya her platform için bir avatar yapmayı seçebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 16.6 Beta, Apple WWDC 2023'ten Önce Çıkacak

Meta ayrıca NFL ile ortaklığını duyurdu ve toplar, formalar ve daha fazlası gibi NFL temalı özelleştirme seçeneklerini başlattı. Yeni seçenekler 28 Şubat’a kadar mevcut olacak ve kullanıcılar takımlarını destekleyebilecek ve karakterlerini bazı özel Super Bowl LV1 formalarıyla giydirebilecekler. Meta’nın 3D avatarları kullanıyor musunuz yoksa yakın gelecekte kullanmayı düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz